Lenovo C2 750x300

Lenovo C2 już w Polsce – cena zaskakuje

Chińczycy wprowadzają niedawno zaprezentowany model C2 na nasz rynek. Patrząc na stosunkowo niską cenę, czuje że będzie on hitem salonów operatorów komórkowych.

Lenovo C2 750x300

Lenovo po przejęciu Motoroli nie porzuciło świetnie sprzedającej się serii smartfonów Moto. Nie oznacza to oczywiście, że urządzenia sygnowane „podstawową” marką nie będę się już pojawiać – przeciwnie będą, czego dowodzi C2-ka. Sprawdźmy, co takiego oferuje sprzęt i dlaczego może zawojować półki operatorów.

C2 – niedrogo, choć skromnie

Warto zaznaczyć, że urządzenie wizualnie prezentuje się całkiem nieźle. Właściwie może podobać się nie tylko klientom szukającym budżetowej propozycji. Zanim jednak przejdziemy do tego, co „dodatkowo” oferuje model C2, przejdziemy przez specyfikację techniczną, która – nie jest do końca tym, czego oczekiwałem.

Na początek ekran. 5-calowa jednostka IPS o rozdzielczości HD (1280 x 720) to dzisiejszy standard. Właściwie proporcje gwarantują tutaj przyjemność użytkowania, zaś panel IPS oznacza szerokie kąty patrzenia i realne odwzorowanie barw. Nie mam się tu do czego specjalnie przyczepić. Inaczej jest w przypadku wydajności, za którą odpowiada przeciętny czterordzeniowy układ MediaTek MT6735P, wspierany zaledwie 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz grafiką Mali T720. To naprawdę skromny układ, który może nie wystarczyć do sprawnego działania urządzenia. Oczywiście wiele zależy od optymalizacji oprogramowania, która wielokrotnie potrafiła czynić cuda. Nie bez znaczenia dla potencjalnej płynności softu ma także zastosowanie najnowszego (na dziś) Androida w wersji 6.0 Marshmallow.

Zdjęcia wykonamy 8 Mpix aparatem głównym Sony 219, z diodą doświetlającą LED. Niestety, filmy zapisane wspomnianym modułem będą prezentowały skromną rozdzielczość HD. Przednia kamerka do seflie może pochwalić się rozdzielczością 5 Mpix. Wszystkie dane zapiszemy na 8 GB pamięci flash, którą w razie potrzeby rozszerzymy za pomocą karty Micro SD. Producent przewidział także slot Dual Sim oraz implementację technologii Bluetooth 4.0, Wi-Fi oraz LTE. W sprzęcie o wymiarach 143 x 71,4 x 8,55 mm zamknięto całkiem niezły, jak na tę konfigurację akumulator o pojemności 2750 mAh.

Jest przeciętnie, choć nie najgorzej. Lenovo chcąc przyciągnąć do siebie większą liczbę klientów nietypowym rozwiązaniem audio. Mam tu na myśli specjalny 1-watowy wzmacniacz dźwięku AWINIC 8738 wykorzystujący technologię Waves MaxxAudio. Przyznam, że mnie to zaintrygowało i ogromną przyjemnością sprawdzę, jak wspomniany moduł radzi sobie na co dzień.

Zainteresowani? Świetnie – na polskich półkach sklepowych Lenovo C2 kosztuje zaledwie 599 zł, czyli zapłacimy za niego jak za typowego budżetowca. Warto? W mojej ocenie tak.

Źródło: Lenovo – informacja prasowa

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...