Tech World 2017

Wystartowało Lenovo – Tech World 2017, sprawdźmy nowości

Lenovo rozpoczęło właśnie konferencję Tech World 2017, która odbywa się w chinach i na której firma zaprezentuje swoje najnowsze projekty. Jak łatwo się domyślić będą to rozwiązania wykorzystujące uczenie maszynowe oraz AR i VR. Zastanawiające jest jednak to, że producent twierdzi, iż poradzi sobie z rzeczonymi technologiami lepiej niż Apple, Google czy Amazon.

Tech World 2017

Lenovo nie przestaje mnie zadziwiać. Firma brnie do przodu i mimo że jej pozycja nie jest w żaden sposób zagrożona, stara się, aby zyskać miano innowacyjnej. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, czego efekty obserwujemy podczas trwającej właśnie konferencji w Szanghaju.

Lenovo Tech World 2017 — nowości

Lenovo prezentuje właśnie swoje koncepcyjne rozwiązania i muszę przyznać, że nie spodziewałem się pojawienia tak interesujących projektów. Firma udowodniła, że potrafi wykrzesać z wirtualnej tudzież rozszerzonej rzeczywistości naprawdę wiele, podobnie zresztą wygląda kwestia uczenia maszynowego. To właśnie dzięki niemu nadchodzące inteligentne oprogramowanie chińczyków ma szansę do podjęcia realnej walki z istniejącymi na rynku rozwiązaniami. Co więc właściwie pokazano na Tech World 2017?

daystVAR

To nic innego jak gogle rozszerzonej rzeczywistości, ale niech nie zmyli was pierwsze wrażenie i próba szablonowego myślenie o sprzęcie. Nie jest to typowy “hełm”, który do działania wymaga urządzenia zewnętrznego w postaci komputera lub chociażby smartfona. Jest to sprzęt w pełni autonomiczny, który pozwoli na wyświetlanie obrazu w 40-stopniowym polu widzenia. Naturalnie, najpierw platformą muszą zainteresować się deweloperzy, którzy stworzą odpowiednie aplikacje.

CAVA

Asystenci AI są dzisiaj wykorzystywani na masową wręcz skalę. Użytkownicy indywidualni, do których się zaliczam, coraz chętniej sięgają po Google Assistant, Apple Siri czy Alexę od Amazonu. Lenovo zapewnia, że tworzy coś, co przeskoczy możliwościami wspomniane twory. Tym czymś ma być CAVA, która będzie działać w oparciu o uczenie maszynowe.

SmartCast+

Wśród nowości nie mogło zabraknąć przedstawiciela inteligentnych głośników. To coraz popularniejsza kategoria urządzeń, w którą zamierza wejść Lenovo. Sprzęt jest o tyle nietypowy, że według zapowiedzi chińskiego koncernu mającej miejsce na SmartCast+ będzie on w stanie rozpoznawać obiekty w dźwięki… a co za tym idzie — również użytkownika.

Tech World 2017

To nie wszystko

Lenovo przedstawiło także koncept SmartVest, czyli system monitorujący nasz stan zdrowia przez 24 godziny na dobę oraz Xiaole, czyli innowacyjną platformę wspomagającą obsługę klienta.

Wszystko zapowiada się naprawdę interesująca, ale powinniśmy pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie. Otóż są o jedynie koncepty, co oznacza, że ich realizacja stoi pod znakiem zapytania i zależy od wielu czynników. Podejrzewam jednak, że przynajmniej część z nich projektów zostanie zrealizowana, czemu też gorąco kibicuję.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...