CCleaner

CCleaner przejęty przez Avast — co oznacza to dla użytkowników „czyściciela”?

CCleaner to oprogramowanie do zarządzania przestrzenią dyskową, którego głównym zadaniem jest optymalizacja pracy komputera lub smartfona. Dziś, w ramach przejęcia Piriform program trafił w ręce firmy Avast.

CCleaner

Przejęcia są naturalną częścią rynku około technologicznego. Firmy podkupują się wzajemnie, tworząc nowe produkty, implementując sprawdzone rozwiązania u siebie lub “ubijając” konkurencję. Niestety, często podobne roszady oznaczają straty, straty dla użytkownika końcowego, który prawdopodobnie zostanie pozbawiony swojego ulubionego produktu. Tym razem, jak zapowiada Avast ma być jednak inaczej.

CCleaner w rękach Avast

Z CCleanera korzysta aż 130 milionów użytkowników z całego świata, co świadczy o jego wysokiej skuteczności w zakresie optymalizacji przestrzeni dyskowej. Oprogramowanie radzi sobie świetnie nawet z porządkowaniem rejestru w systemach z rodziny Windows. Mówiąc najprościej — rzeczony soft jest komplementarnym narzędziem wspierającym użytkownika w utrzymywaniu “czystości” plików.

Jak możemy wyczytać na blogu Avasta, CCleaner wraz z całym biznesem Piriform trafił w ręce twórców jednego z najpopularniejszych pakietów antywirusowych. Avast jest produktem rozpoznawalnym, dlatego nikogo nie powinno martwić rzeczone przejęcie, a jednak. Sam mam poważne wątpliwości co do przyszłości CCleanera, z którego korzystałem niegdyś często. Dziś nie mam już takiej potrzeby, jednak do tej pory uważam, że wspomniane oprogramowanie jest najzwyczajniej w świecie potrzebne. Dlatego też wieść o zmianie właściciela najzwyczajniej w świecie mnie zaniepokoiła. Los aplikacji jest w moim odczuciu niepewny, mimo iż Avast zaprzecza…

Użytkownicy mogą być spokojni

Moreover, both CCleaner and Avast are known for their innovative and lightweight products. Piriform’s technology and products are extremely robust. We will maintain the Piriform products separately from our current Avast optimization portfolio, and Piriform customers can rest assured they will continue to get the attention and service they are used to. Our existing performance optimization products, Avast Cleanup and AVG TuneUp, will remain available. — Vince Steckler, Avast.

Avast zapowiedział, że CCleaner nie zniknie z rynku i będzie w dalszym ciągu rozwijany. Mało tego, obecny właściciel zapewnił, że aplikacja nie trafi do żadnego z pakietów Avasta i pozostanie autonomicznym produktem. Dla mnie brzmi to dość zabawnie i choć rozumiem, że firma stara się poprzez przejęcie biznesu Piriform poszerzyć bazę klientów, to wątpię w to, że CCleaner nie zostanie częścią pakietu Avast. Zastanawiające jest również to dlaczego nie podano jeszcze konkretnych kwot, za jakie nastąpiło rzeczone przejęcie.

Nie chcę budzić w nikim niepokoju, wyrażam tylko swoją opinię. Wielokrotnie już obserwowaliśmy, jak w przykry dla użytkownika końcowego sposób kończą się podobne transfery.

Źródło: Avast Blog

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....