LenovoVib750x300

Lenovo Vibe Z2 Pro – chiński gigant pokazał klasę

Najnowszy flagowiec Lenovo w kwestii specyfikacji technicznej prezentuje się znakomicie, zaś zastosowane do jego budowy materiały wzbudzają respekt. Czy to wystarczy, aby słupki sprzedaży Vibe Z2 Pro osiągnęły zadowalający poziom? Może być ciężko…

LenovoVib750x300

Mimo tego, że wysoka pozycja Lenovo na rynku komputerów osobistych w dalszym ciągu pozostaje niezachwiana, gigant ma trudności w zaistnieniu w świecie smartfonów. Owszem, posiada w swojej ofercie kilka ciekawych urządzeń, jednak nie zdobyły one zbyt wielkiej popularności. Z tytułową słuchawką nie musi być podobnie.

Najnowszy flagowiec od Lenovo został wyposażony w 6-calowy ekran IPS, pracujący w rozdzielczości 2560×1440 pikseli (jasność 500 nitów). Przy wymiarach 156 x 81.3 x 7.7mm i wadze 179, konstrukcja wykonana ze szkła i szczotkowanego aluminium sprawia wrażenie niezwykle eleganckiej.

Za wydajność Vibe Z2 Pro odpowiada czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 801, taktowany zegarem 2.5GHz oraz 3GB pamięci RAM. Zdjęcia wykonane 16 Mpix aparatem z optyczną stabilizacją obrazu zapiszemy na 32GB pamięci flash. Producent nie zdecydował się niestety na umieszczenie gniazda na kartę SD, przez co rozszerzenie przestrzeni na dane jest niemożliwe.

Łączność LTE oraz obsługa dwóch kart SIM to nie nowość, lecz bateria o pojemności aż 4000 mAh jest miłym zaskoczeniem. Dzięki zastosowaniu tak pojemnego akumulatora phablet powinien bez przeszkód wytrzymać pełną dobę na jednym ładowaniu. Naturalnie zakładając umiarkowane użytkowanie.

http://www.youtube.com/watch?v=LwmvrHgFHdk

Cena flagowca, który na półkach sklepowych wyląduje już we wrześniu, oscyluje w granicach 825 USD (29900 RUB).

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...