You are here
Chrome OS na Yoga Book – Lenovo ma poważne zamiary News 

Chrome OS na Yoga Book – Lenovo ma poważne zamiary

Kilka dni temu podczas berlińskich targów IFA, Lenovo pokazało dość nietypową hybrydę, która wzbudziła spore zainteresowanie wśród dziennikarzy. Co ciekawe, dostępne są dwa warianty urządzenia – jedno z Windows 10, drugie z Androidem. Możliwe, że do wymienionych dołączy jeszcze Chrome OS.

Lenovo Yoga Book 750x300

Sprzęt robi wrażenie, o czym pisałem w dedykowanym mu wpisie. Właściwie, wszystko dzięki dotykowej klawiaturze, której zalety nie kończą się na oryginalnej metodzie wprowadzania tekstu. Poza rozbudowanymi możliwościami związanymi ze wspomnianą warstwą dotykową na uwagę zasługuje również to, że sprzęt dostępny jest z preinstalowanym Windows 10 lub Android…

Dlaczego nie pokuszono się o implementację Dual Boot? Wszystko przez koszta. Urządzenie z okienkami jest o 50 dolarów droższe. Nic dziwnego – licencja kosztuje. W przypadku Androida o opłacie mowy być nie może, dzięki czemu Yoga Book z zielonym robotem jest tańszy.

W rozmowie dla TechRadar, Matthew Lazare zajmujący się projektem Yoga Book zapowiedział, że firma myśli poważnie o wprowadzeniu na rynek wersji wykorzystującej platformę Chrome OS. To spore zaskoczenie, ale i szansa…

Szansa dla Google i Chrome OS

Zgadza się, potencjał przeglądarkowego systemu giganta z Mountain View jest ogromny i co istotne – producenci zaczynają to dostrzegać. Coraz więcej firm zainteresowanych jest produkcją Chromebooków. Dołączenie do gry Lenovo i to z hybrydą będącą hitem IFA 2016 może znacząca wpłynąć na wzrost popularności platformy.

Na tę chwilę jest to jedynie zapowiedź, rozważanie, a nie deklaracja i należy o tym pamiętać.

Źródło: 9to5Google

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment