Zniesienie opłat roamingowych – znamy warunki

Za rok opłaty roamingowe w dotychczasowej formie mają zniknąć. Co pojawi się zamiast nich, ile będzie nas to kosztować i kto tak właściwie będzie mógł na tym skorzystać? Sprawdźmy…

Oplata roaming 750x300

Opłaty roamingowe w obrębie państw członkowskich Unii Europejskiej znikną już w czerwcu przyszlego roku. Zagraniczne wakacje bez ponoszenia dodatkowych kosztów? Na to właśnie wygląda, choć nie obyło się bez pewnych haczyków.

Wszystko w cenie „krajowej”

Projekt zakłada rezygnację z opłat roamingowych. W myśl nowych przepisów za rozmowy telefoniczne, SMS-y i przesył danych zapłacimy dokładnie tyle, ile wynika z naszej umowy z operatorem. Co ciekawe, jeśli wykorzystujemy dodatkowe usługi takie jak pakiety danych – będziemy mogli wykorzystać je podczas zagranicznych wojaży. Każdy, kto choć raz próbował użytkować swoją kartę w roamingu doskonale wie o czym mówię. Cóż – będzie po prostu tanio…

30 dni z rzędu i 90 dni w roku

Okazuje się, że  przepisy mają obostrzenia, a mówiąc ściślej ograniczony czas możliwości wykorzystania „ulgi”. Planując dłuższy wyjazd warto o tym pamiętać.

Swobodny dostęp do atrakcyjnych cen będziemy mieli jedynie przez pierwsze 30 dni z rzędu lub przez 90 dni rocznie, a co za tym idzie nie mówimy tutaj o permanentnym zdjęciu opłaty roamingowej. Istotne  jest tutaj to, że po przekroczeniu limitów, operatorzy będą mogli obaczyć nas dodatkowymi kosztami. Jakimi?

  • 0,04 EUR za minutę połączenia głosowego
  • 0,01 EUR za SMS-a
  • 0,085 EUR za 1 MB danych

Podane stawki są maksymalnymi, jakie może zaproponować operator. Równie dobrze mogą być one o połowę mniejsze. Wszystko zależy od dostawcy usług telekomunikacyjnych i jego dobroci (promocji).

Trzeba przyznać, że cała sytuacja jest korzystna przede wszystkim dla klientów. Dotychczasowo alternatywą dla opłat roamingowych pozostawał zakup karty zagranicznego operatora. Opcja rozwiązywała kwestię drogich opłat za pakiet danych, ale osoby chcące wykonywać połączenia po GSM nie były usatysfakcjonowane. Teraz będzie lepiej… taniej.

Źródło: UE

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...