Lenovo Z5 będzie pierwszym „prawdziwym” bezramkowcem

Jeden z prezesów chińskiego koncernu udostępnił w sieci informację o pracach nad Lenovo Z5. Urządzenie jest o tyle ciekawe, że zostało w całości pozbawione ramek, a więc nie zobaczymy tutaj znienawidzonego przez wielu wycięcia ekranowego. Zwiastun końca “Notcha” czy obietnica jakich wiele?

Lenovo Z5

W ostatnich latach rozpoczął się wyścig. Producenci sprzętu mobilnego prześcigają się w rozwiązaniach mających zminimalizować rozmiar ramek okalających ekran smartfona. Jednym udaje się to lepiej, innym gorzej. Prawda jest jednak taka, że niezależne od metody, ramka pozostaje ramką. O ile same w sobie krawędzie nie stanowią większego problemu, o tyle brak przestrzeni na umieszczenie czujników oraz aparatu wydaje się sprawą nie do rozwiązania. Pytanie, czy Lenovo uda się ten problem rozwiązać.

Nadejście Lenovo Z5 zwiastuje koniec Notcha

Nie do końca rozumiem, co złego jest we wcięciu ekranowym, które zadebiutowało przy okazji premiery iPhone’a X. Rozwiązanie to nie jest może idealne, ale pozwala na uzyskanie maksymalnej przestrzeni roboczej, a w niektórych sprzętach z Androidem — daje całkiem nowe software’owe możliwości. Tak — “Notch” pojawił się również na smartfonach pracujących pod kontrolą Zielonego Robota i to właśnie pokazuje, że kierunek obrany przez Apple był właściwy lub najbliższy właściwemu.

Mimo wszystko, marzenie o urządzeniu, w którym przednia tafla szkła byłaby w całości wypełniona wyświetlaczem, nie daje spać po nocach projektantom urządzeń mobilnych. Widać to po działaniach Chińczyków, którzy starają się o to, aby Lenovo Z5 było pierwszym prawdziwie bezramkowym urządzeniem.

Obietnice

Nie czuję pędu do posiadania urządzenia pozbawionego ramek. Obecnie użytkuję iPhone’a 8, który ,jak wiadomo, do takowych nie należy, czego Apple nie zamierza nawet ukrywać. Oczywiście chciałbym, żeby Lenovo Z5 faktycznie pokazało innowację, którą bez wątpienia będzie front pozbawiony ramek, jednak obawiam się, że nie uda się tego projektu zrealizować do końca.

Z obietnicami spotykamy się na każdym kroku. Nawet w kwestii ramek ekranowych, które mimo zapowiedzi, pojawiają się nawet w modelach flagowych. Czy Z5-ka okaże się wyjątkiem? Ja temu kibicuję. Tymczasem, chcąc wybrać “pawie” bezramkowy smartfon, powinniście odwiedzić nasz sklep Vipelektrogadzet.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...