You are here
Robot-pies SpotMini od Boston Dynamics trafi do sprzedaży w przyszłym roku! artykuły News 

Robot-pies SpotMini od Boston Dynamics trafi do sprzedaży w przyszłym roku!

Pamiętacie SpotMini, czyli robota-psa od Boston Dynamics, który biega, chodzi po schodach oraz otwiera drzwi sobie i swoim towarzyszom? Urządzenie w przyszłym roku trafi na półki sklepowe, a co za tym idzie — pojawi się możliwość nabycia elektromechanicznego pupila.

SpotMini

Staram się dostarczać świeżynki informacyjne możliwie szybko, ale do opisania niektórych zagadnień muszę zwyczajnie “dojrzeć”. Jednym z tematów, które wzbudzają u mnie mieszkane uczucia i lekką dezorientację wprowadzenie do sprzedaży robota-psa SpotMini. Boston Dynamics zamierza zasilić półki sklepowe już w przyszłym roku. Na ten moment firma wyprodukowała 10 różniących się od siebie wersji robota, a więc istnieje możliwość wyboru konkretnego wariantu w zależności od wymagań kupującego. Zwłaszcza że jak podaje sam prezes Marc Raibert, firma zamierza wyprodukować 100 kolejnych wariacji.

Robot-pies SpotMini — dla kogo?

To, że SpotMini trafi do pierwszych klientów w 2019 roku, jest właściwie pewne. Jedyną niewiadomą jest dokładny termin otwarcia dystrybucji. Jeśli możliwości robota zrobiły na was wrażenie i chcielibyście nabyć podobną “zabawkę” i wykorzystywać ją w życiu codziennym, mam dla was złą wiadomość. Boston Dynamics nie odniosło się na ten moment do kwestii zakupu SpotMini przez osoby prywatne. Z drugiej jednak strony nie spotkaliśmy się z oficjalnym zaprzeczeniem takowej możliwości. Niemniej, robot w pierwszej kolejności trafi do przeróżnych firm i przedsiębiorstw.

Owszem, robot mógłby podawać nam napoje, witać gości, otwierać drzwi oraz pilnować dzieci, jednak twórcy mają dla tworzonego przez siebie narzędzia znacznie ambitniejsze zadania. SpotMini mógłby na przykład patrolować trudny teren nocą, zarządzać terenem budowy, a nawet wspomagać prace logistyczne dla skomplikowanych magazynach. Zastosowań jest bez liku i w zasadzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia oraz czas potrzebny do dostosowania robota do wymagań klienta.

Źródło: Cnet

Related posts

Leave a Comment