Lenovo Z5 Pro GT

Lenovo Z5 Pro GT – 12 GB RAM i nowy Snapdragon 855

Dziś poznaliśmy dwa nowe telefony, które zasilą niedługo portfolio Lenovo. Producent w jednym przypadku postawił na fotografię, a w drugim na moc. Czy Lenovo Z5 Pro GT jest najmocniejszym smartfonem na rynku? Wychodzi na to, że tak, a przynajmniej do takiego miana pretenduje.

Lenovo Z5 Pro GT

Zaprezentowane dziś modele wyglądają przepięknie. Zobaczyliśmy bowiem Lenovo Z5 Pro GT oraz Lenovo Z5s. To wariacje na temat jednego modelu, ale każda z nich wygląda inaczej i skierowana jest do zupełnie innego klienta. Mogłoby się wydawać, że taki zabieg jest bez sensu, ale patrząc na specyfikację urządzeń, wszystko staje się jasne. Użytkownik dostaje po prostu wybór – moc albo cena. I co ciekawe, każdy z tych wyborów zdaje się być doskonały.

Lenovo Z5 Pro GT

Pierwszym z modeli na który warto zwrócić uwagę, jest Lenovo Z5 Pro GT. To bezpośredni następca rozsuwanego i pokazanego stosunkowo niedawno modelu Z5 Pro. I jest to wyjątkowo mocny upgrade jeżeli chodzi o samą specyfikację. Owszem, mieliśmy już smartfony, gdzie było nawet 10 GB RAM, ale tego co zrobiło teraz Lenovo, chyba nikt się nie spodziewał. Otóż Z5 Pro GT ma 12 GB RAM w swojej najmocniejszej wersji. Dodatkowo na dane przeznaczono w niej aż 512 GB. I jakby tego jeszcze było mało, procesorem zarządzającym został tutaj Qualcomm Snapdragon 855, czyli układ, który do tej pory nigdzie się nie pojawił.

Jeżeli chodzi o sam design Lenovo Z5 Pro GT, to nie odbiega on specjalnie od bazowego modelu. Dalej zachowano rozsuwany moduł pod którym ukryta została przednia kamera. Zadbano jednak o kilka szczegółów. Dodano między innymi czerwone paski na szklanej obudowie, by jeszcze mocniej podkreślić szybkość urządzenia. Zresztą czerwone akcenty są mocno widoczne także na module aparatu, gdzie stanowią obramówkę obiektywów. Same aparaty także robią wrażenie, bo dostaliśmy na pleckach zestaw 16 oraz 24 Mpix. Pod sliderem ukryte są także dwa oczka, ale te mają już po 16 oraz 8 Mpix.

Wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala pokrywa prawie całą powierzchnię przedniego panelu, a pod jego powierzchnią ukryty jest czytnik linii papilarnych.

Lenovo Z5 Pro GT

Lenovo Z5 Pro GT cena i dostępność

Jak więc dobrze widać, Lenovo Z5 Pro GT to potężny sprzęt, który może zawstydzić niektóre flagowce konkurencji. Przynajmniej „na papierze”, bo wiadomo, że dużo będzie zależało od optymalizacji samego softu. Smartfon pojawi się na razie jedynie w Chinach i choć pokazano go dziś, to pierwsze zamówienia składać będzie można dopiero w połowie stycznia. Sprzęt w tamtejszych sklepach pojawić ma się 24. Ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Tutaj raczej nie ma większych niespodzianek, bo przy takiej specyfikacji, tanio być nie może. Ważne jest jednak to, że nie jest też przesadnie drogo. Wersja z 6 GB RAM oraz 64 GB miejsca na dane kosztować ma 2698 CNY (około 1450 złotych). Model z 8 GB RAM oraz 256 GB przestrzeni dyskowej to już kosz rzędu 3398 CNY (w przybliżeniu 1855 złotych). Najmocniejszy z wariantów, czyli 12 GB RAM i 512 GB miejsca na dane to już koszt 4398 CNY (około 2400 złotych).

Lenovo Z5s

Kolejnym z modeli, który dziś pokazał producent, było Lenovo Z5s. Tutaj już nie ma mowy o rozsuwanym przednim panelu, ale za to pojawił się notch w wersji kropli wody. I jest to pierwsze podejście Lenovo do tego designu. Trzeba przyznać, że na renderach prezentuje się dość ciekawie, więc można uznać je za sukces. Z oczywistych powodów, smartfon ma gorszą specyfikację niż ten wyżej opisany. Za to ma trzy obiektywy na pleckach, co z pewnością może się przydać fanom mobilnej fotografii.

Lenovo Z5s ma wyświetlacz wykonany w technologii LCD o przekątnej 6,3 cala (rozdzielczość Full HD+). Umieszczona w notch kamera ma 16 Mpix i może posłużyć także do odblokowywania urządzenia za pomocą Face Unlock. Jeżeli chodzi o obiektywy na pleckach to mamy tutaj 16 Mpix (szeroki kąt), 8 Mpix (teleobiektyw) oraz 5 Mpix (głębia). Użytkownicy będą mogli także m.in. nagrywać filmy w 4K. Jeżeli chodzi o samą specyfikację, to dostaniemy tutaj procesor Qualcomm Snapdragon 710. Pojawi się także kilka wersji różniących się od siebie pamięcią RAM oraz miejscem na dane.

Lenovo Z5s

Ile zapłacimy za model Lenovo Z5s? Za model 4 GB RAM i 64 GB miejsca na dane przyjdzie nam zapłacić 1398 CNY (około 760 złotych). Pojawią się także wersje 6/64 GB oraz 6/128 GB. Ta ostatnia tylko w kolorze pomarańczowym i kosztować ma 1998 CNY, czyli mniej więcej 1050 złotych. Urządzenia dostępne będą jeszcze w tym roku, ale oczywiście tylko w Chinach.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Lenovo / Weibo / GSM Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...