Lewandowski na okładce FIFY w reprezentacyjnej koszulce

Nie od dziś wiadomo, który piłkarz ozdobi okładkę FIFY przeznaczonej na nasz rynek. Dziwić może jedynie fakt, że trykot, w którym prezentuje się Robert Lewandowski nie jest klubowy, tylko reprezentacyjny…

EA Sports podczas pracy nad najnowszą odsłoną swojej gry traktującej o piłce nożnej napotkało na klika niedogodności. Winnym okazał się rynek transferowy, a głównym bohaterem całego zajścia stał się Robert Lewandowski. Wszystko przez jego problematyczną zmianę klubu. Do końca okienka transferowego nie było wiadomo, czy zamieni swój obecny zespół – Borussię Dortmund na innego giganta niemieckiej piłki, Bayern Monachium. W związku z zaistniałą sytuacją EA nie wiedziało, czy szykować okładkę, na której Robert jest w koszulce nowego zespołu, czy może jeszcze w stroju drużyny z Dortmundu.

Najprostszym rozwiązaniem było więc ubranie go w koszulkę reprezentacji Polski. Zwróciło się w tej sprawie do Polskiego Związku Piłki Nożnej. PZPN przystał na propozycję, jednak zażyczył sobie za to pieniężnej rekompensaty. EA wolało nie ryzykować i ostatecznie obie strony doszły do porozumienia. Jednak to nie był koniec kłopotów Electronic Arts. Transferowa karuzela szalała również w Wielkiej Brytanii, a sprawcą całego zamieszania został Gareth Bale. Po długich negocjacjach, Walijczyk zamienił w końcu Tottenham na madrycki Real. Wobec czego po raz pierwszy w historii serii, Wielka Brytania pozostanie bez przedstawiciela swojej ligi na opakowaniu gry FIFA 14.

Takim oto sposobem, świat piłki nożnej odcisnął swoje piętno na branży gier wideo. Podoba wam się rozwiązanie „Elektroników” dotyczące naszego rodaka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...