You are here
Nowe Chromebooki będą wyposażone w procesory Intel Haswell News 

Nowe Chromebooki będą wyposażone w procesory Intel Haswell

Chromebooki pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno (2 lata temu), lecz cieszą się coraz większą popularnością. To zaskakujące, zwłaszcza, że możliwości systemu Chrome OS zastosowanego w urządzeniu są niewielkie. Za to rozmiary, cena i czas pracy baterii na jednym ładowaniu zachęcają do zakupu. Ten ostatni element zostanie doszlifowany poprzez zastosowaniu w Chromebookach procesorów Intela z linii Haswell.

ChromebookHaswell750x300

Przeciętny użytkownik większość swojego czasu przed komputerem spędza właśnie w internecie korzystając z rozmaitych portali i usług dostępnych za pomocą przeglądarki. Właśnie dla takich osób został przygotowany Chrome OS, gdyż system ten jest tak właściwie przeglądarką. Nie każdy ma potrzebę korzystania ze specjalistycznego oprogramowania, większości wystarczy aplikacja pozwalająca serfować po internecie i przeglądać „pełne” wersje witryn.

Chromebook jest gotowy do pracy już kilka sekund po wciśnięciu przycisku zasilania, co stawia go ponad pełnoprawnymi komputerami. Fakt ten ma również ma wpływ na stale rosnącą popularność urządzeń.

Podczas tegorocznego IFD, na scenie pojawił się Sundar Pichai (Google). Szef projektu Chrome zapowiedział pojawienie się nowych Chromebooków wyposażonych w procesory Intel Haswell cechujące się dużą energooczędnością.

Co ciekawe, produkcją nowych urządzeń zajmą się czołowi producenci tacy jak: Toshiba, Acer, Asus oraz HP. To dobry znak, gdyż zainteresowanie partnerów OEM „przeglądarkowym” systemem może wróżyć sukces rozwiązaniu Google.

Niestety, nie podano jeszcze bardziej sprecyzowanych informacji na temat specyfikacji nowego sprzętu.

Related posts

Leave a Comment