LG

LG umieści w smartfonie aż 16 obiektywów

Zapomnijcie o podwójnym aparacie montowanym w smartfonach. Dziś coraz częściej spotykamy się z jednostkami, w których skład wchodzą trzy, a nawet cztery obiektywy. To jednak dopiero przedsmak tego, co zamierza pokazać LG.

LG

Nie będę oceniał tego, czy stosowanie fotograficznych modułów o kilku obiektywach ma w przypadku smartfonów sens. Natomiast nie można przemilczeć tego, że wyścig o największą liczbę aparatów rozpoczął się i co ważne — nabiera tempa. Po podwójnych, potrójnych, a nawet poczwórnych jednostkach przyszła pora na kamerę, w której znajdziemy aż 16 obiektywów.

Jak LG zamierza wykorzystać 16 aparatów?

Na początek jedna ważna informacja. Południowokoreański producent nie zapowiedział oficjalnie urządzenia, w których znajdziemy wspomniany moduł. Skąd więc wiadomo, że takowe w ogóle może powstać? Odpowiedzią, jak to bywa często, są patenty. Z dokumentu możemy dowiedzieć się nie tylko tego, że firma będzie mogła wykorzystać w przyszłości swojego rozwiązanie, ale także tego, na co konkretnie ono pozwoli.

Opcji może być wiele, ale najistotniejsze wydają się wykonywanie ujęć z różnych perspektyw, pod różnym kątem oraz zdjęcia przy użyciu wszystkich soczewek. Jak mniemam dodatki software’owe pozwolą na jeszcze większe możliwości. Oczywiście, jedynie pod warunkiem, że LG faktycznie skorzysta ze swojego patentu, a to nie jest takie oczywiste.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...