You are here
LG G Pad 8.3 – Koreańczycy (znów) powalczą na polu Tabletów mobile 

LG G Pad 8.3 – Koreańczycy (znów) powalczą na polu Tabletów

To nie pierwszy tablet LG, niestety wcześniejszy Optimus Pad okazał się klapą. Nie oferował ani ciekawego designu, ani mocnych podzespołów. Jednym słowem niewypał. Tym razem Koreański producent bardziej się postarał i zaprezentował LG G Pad 8.3. Czym zaskoczy nas nowe urządzenie?

LGGpad750x300

Patrząc na specyfikacje, największym zaskoczeniem wydaje się być ekran w niestandardowych rozmiarach. LG zdecydowało się na 8,3 calowy wyświetlacz. Ma to być doskonałym kompromisem pomiędzy mobilnością a wygodą użytkowania. Wysoka rozdzielczość, 1920 x 1200, daje nam 273 piksele na cal, co przełoży się na ostry jak brzytwa obraz.

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600, taktowany częstotliwością 1,7 GHz. Całkiem nieźle, szczególnie, że do dyspozycji dostaniemy 2 GB pamięci RAM. Przy takiej konfiguracji, Android w wersji 4.2.2 powinien pracować naprawdę przyzwoicie.

Zdjęcia wykonane głównym aparatem (5 Mpix) lub kamerą frontową (1.3 Mpix) będziemy mogli zapisać na 16 GB pamięci Flash, a dzięki zastosowaniu akumulatora o pojemności 4600 mAh nie powinniśmy zbyt często ładować tabletu.

KsPDH9Z0153OEhGrXQOa

Producent nie zapomniał o standardowych modułach łączności takich jak: odbiornik GSP/Glonass, karta sieciowa w standardzie a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0.

Tablet będzie bezpośrednim konkurentem Nexusa 7, od którego jest cieńszy i lżejszy. Wymiary LG G Pad 8.3 to : 216,8 x 126,5 x 8,3 mm.

Do nowego modelu zostało zaimplementowanych kilka unikatowych funkcji. Qpair będzie odpowiadać za pełną synchronizację tabletu z naszym smartfonem, zaś dzięki Qslide uruchomimy aż trzy aplikacje na jednym ekranie.

G Pad 8.3 pojawi się w sklepach w czwartym kwartale 2013 roku, lecz jak to zazwyczaj bywa w przypadku LG, ostateczna cena pozostaje tajemnicą.

Related posts

Leave a Comment