ZegarNexik750x300

LG G Watch – wiemy już prawie wszystko

Od czasu zaprezentowania wstępnych grafik inteligentnego zegarka od LG w sieci pojawiło się wiele informacji na jego temat. Zebraliśmy te najwiarygodniejsze, dzięki czemu otrzymaliśmy wstępny obraz tego, co może zostać pokazane przez LG na zbliżającym się Google I/O.

ZegarNexik750x300

Design G Watch nie jest już od dawna tajemnicą. W internecie znajdziemy już nie tylko rendery, lecz także zdjęcia wspomnianego gadżetu. Jeśli zaś chodzi o specyfikację techniczną sytuacja przedstawia się inaczej i na próżno szukać oficjalnych informacji. Na szczęście istnieją  wiarygodne źródła przecieków i właśnie dzięki nim możemy poznać konfigurację G Watch.

Zegarek od LG zostanie wyposażony w 1.65-calowy ekran wykonany w technologii TFT LCD (niestety), wyświetlający obraz w rozdzielczości 280×280 pikseli. Za wydajność opowiadać będzie układ Qualcomm Snapdragon 400 oraz 512MB RAM. Taktowanie procesora pozostaje tajemnicą, choć można się spodziewać, że ze względu na energooszczędność nie będzie ono wysokie.

Skoro jesteśmy przy baterii nie sposób nie wspomnieć o tym, iż zastosowany w LG akumulator o pojemności 400 mAh pozwoli (teoretycznie) na 36h pracy zegarka. Patrząc na konkurencyjne smartwatch’e wynik możemy uznać za więcej niż zadowalający. Ilość dostępnej pamięci flash niestety nie zachwyca, lecz nie każdy użytkownik potrzebuje więcej niż 4GB.

Pozostała część specyfikacji zostanie ujawniona dopiero na oficjalnej premierze, która jeśli wierzyć przeciekom odbędzie się już za kilka tygodni podczas Google I/O 2014.

Źródło: AndroidPolice, GSMArena

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...