You are here
LG K30 2019 – nowy średniak, ale z bardzo ważną funkcją na pokładzie artykuły News 

LG K30 2019 – nowy średniak, ale z bardzo ważną funkcją na pokładzie

Czasem można pogubić się w tym, który model od producenta, jest tym nowym. Właśnie zaprezentowano, jak wygląda i czym charakteryzuje się tegoroczna wersja LG K30 2019, czyli przedstawiciela niskiej, średniej półki. Jednak smartfon ma bardzo ważną cechę, które mogą mu pozazdrościć o wiele drożsi konkurenci. Może tym uda się firmie przekonać do siebie nowych klientów?

LG K30 2019
Fot. LG

Ostatnio LG opublikowało swoje wyniki finansowe za poprzedni kwartał i powiedzieć, ze w firmie nie dzieje się najlepiej, to jak nie powiedzieć nic. Niestety, ale LG zanotowało dość spore straty, a szczególnie ich dział mobile. Za niepowiedzenie na rynku obarczono winą klientów, a przynajmniej my to tak odebraliśmy, kiedy w raporcie napisano, że chętniej wybierane są tańsze produkty z Chin, niż ta konkretna marka. Cóż, tutaj chyba nie ma zbytnich powodów do zdziwienia prawda? Jak na tym tle wypada nowy smartfon od producenta?

LG K30 2019

Nowe LG K30 2019 to przykład na to, że nawet do taniego smartfona, można dorzucić coś, co będzie go wyróżniało na rynku i co może przyczynić się do jego komercyjnego sukcesu. I tutaj firma takie coś właśnie dodała, ale do tego przejdziemy za chwilę. Skupmy się na tym, co takiego nowe LG K30 2019 ma w ogóle do zaoferowania swoim klientom. Ci dostaną do ręki smartfona z ekranem FullVision o przekątnej 5.45 cala, co w tym przypadku przekłada się na rozdzielczość HD +, więc 720×1440 pikseli. Obraz wyświetlany będzie w proporcjach 18:9. Wokół ekranu pojawiły się sporej wielkości ramki, za to brakuje notch’a, więc jego przeciwnicy powinni być zadowoleni.

Sam design urządzenia może i nie przyciąga specjalnie wzroku, ale nie ma się tutaj czemu dziwić, bo przecież to urządzenie skierowane na konkretny rynek. Ma być tanie i funkcjonalne, więc nie musi być przy tym specjalnie ładne, choć zapewne wielu osobom spodoba się jego wygląd. Co znajduje się pod maską? Tutaj LG zdecydowało się na procesor Qualcomm Snapdragon 425 z grafią Adreno 308. Ich pracę będzie wspierało 2 GB RAM, a na dane przeznaczono 16 GB. Wartość tą można rozszerzyć za pomocą karty microSD aż do 2 TB, co chyba jest aż przesadą, ale nie nam osądzać. Akumulator urządzenia ma pojemność 3000 mAh, co spokojnie powinno wystarczyć na cały dzień użytkowania.

Aparaty i NCF

Na pleckach urządzenia znajduje się tylko jeden obiektyw, więc nie należy spodziewać się po nim cudów. 8 Mpix powinno wystarczyć do podstawowych zdjęć, choć z tym może być różnie. Jeżeli chodzi o kamerę do selfie, to LG K30 2019 zostało wyposażone w 5 Mpix, a doświetlanie będzie możliwe z wykorzystaniem ekranu smartfona. Na pokładzie jest jeszcze złącze słuchawkowe czy micro USB, ale najważniejsze jest tutaj to, że telefon ma moduł NFC. W tego typu urządzeniach to rzadkość i tutaj LG należą się wielkie brawa za odwagę.

To także wyróżnik, który może sprawić, że po LG K30 2019 sięgnie więcej osób, bo i jego cena jest zachęcająca. W Polsce prawdopodobnie będzie on kosztował około 600 złotych, a w tym przedziale cenowym bardzo trudno znaleźć smartfona z NFC na pokładzie. Wprawdzie trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami, bo specyfikacja nie zachwyca, ale i tak warto urządzeniem się zainteresować. Tutaj LG ma od nas wielkiego plusa. Oby tak dalej!

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: LG Informacja prasowa / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment