lancet 750x300 1

LG łapie Windowsa

Właśnie zadebiutowała ciekawa alternatywa dla Microsoftowych Lumii reprezentujących niższy pułap cenowy. LG odgrażało się, że zamierza wypuścić smartfona będącego pod kontrolą WindowsPhone i właśnie to zrobiło.

 
lancet 750x300 1
Na ten dzień przyszło nam czekać ładnych kilka lat. LG nie śpieszyło się z ogłaszaniem światu dobrych wieści. Co jakiś czas pojawiały się przecieki sugerujące to, że smartfon działający na innym systemie niż Android w końcu zostanie stworzony, ale brakowało szczegółów. Przez chwilę można było nawet pomyśleć, że pomysł kompletnie zarzucono. Dopiero od niedawna plotki nabrały na sile i zaczęliśmy wierzyć, że Koreańczycy naprawdę pokażą urządzenie.
Do sieci Verizon, największego operatora komórkowego w Stanach Zjednoczonych, zawitał właśnie LG Lancet. Smartfon z systemem Windows 8.1 (Update 2) może nie prezentuje się okazale jeżeli chodzi o design, ale pokazuje coś innego. To, że LG nie boi się eksplorować nowych rynków, a tym bardziej, że nie boi się wyzwań jako takich. Zanim jednak firma przystąpi do szerszego ataku, zdecydowała się na taktykę małych kroczków.
 
lancet 750x300 2
LG Lancet to urządzenie, które w pierwszej chwili nie zachwyca. Ale jeżeli przyjrzymy się jego specyfikacji dojdziemy do wniosku, że może jednak stanowić naprawdę spore zagrożenie dla Lumii. Lancet jako serce ma 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 (1,2 GHz), który wspomaga 1 GB RAM. Dla użytkownika oddano 4 GB, choć Lancet na pokładzie ma mieć ich 8. Wartość można rozszerzyć przez kartę microSD do 128 GB. Smartfon ma 4,5 calowy wyświetlacz w rozdzielczości 854×480 px (FWVGA). Aparat z 8 megapikselami z możliwością nagrywania filmów FullHD, moduł LTE i akumulator o pojemności 2100 mAh. Ten ma zapewnić LG działania ponad 400 godzin w trybie czuwania oraz 18,5 pełnego użytkowania.
Trzeba przyznać, że LG nie wpakowało w Lanceta dużo, ale też dużo za niego nie chce. W Verizon za smartfona trzeba zapłacić 120 dolarów, czyli niewiele ponad 400 złotych. Jest to jak najbardziej rozsądna propozycja. Oczywiście, za sam telefon można zapłacić mniej, ale wtedy trzeba wiązać się z Verizon na dłuższy okres. LG Lancet to doskonały początek drogi i jeżeli LG będzie nią dalej podążać, może wkrótce dostaniemy coś o lepszej specyfikacji.
Ofertę smartfonów znajdziecie pod tym adresem.
Źródło: Verizon
Fot: jw.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...