You are here
LG Q Stylus – seria z rysikiem powraca artykuły News 

LG Q Stylus – seria z rysikiem powraca

Rysik w smartfonie bez wątpienia czasem się przydaje, a już w szczególności wtedy, kiedy użytkowany model jest „słusznego rozmiaru”. LG właśnie ogłosiło, że ich seria Stylus dostanie trzy nowe modele, które niespecjalnie się od siebie różnią. Czy LG G Stylus ma szanse na to, by przyciągnąć niezdecydowanych klientów?

LG Q Stylus

Wybierając model smartfona dla siebie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czy będziemy potrzebowali rysika? Stylus nie jest niezbędny, jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie, ale może być przydatny w pracy. Szczególnie wtedy, kiedy lubimy pisać notatki odręcznie. Nowe modele LG Q Stylus oczywiście wyposażone są w taką funkcję. Jeżeli jednak sam rysik ma być dla nas tylko dodatkiem, może warto rozważyć inny telefon.

LG Q Stylus

Nowe model LG Q Stylus są aż trzy: LG Q Stylus, LG Q Stylus+ oraz LG Q Stylus α. Patrząc na samą nazwę można byłoby się spodziewać, że klienci dostaną różne wielkości, ale nie w tym przypadku. Każdy ze smartfonów ma identyczną wielkość i podobną specyfikację, choć różnice powinny być widoczne dla każdego, komu zależy na specyfikacji. Dla „niedzielnych” użytkowników nie będzie miało to większego znaczenia.

Każdy z wariantów ma przekątną ekranu 6,2 cala i pozwala na wyświetlanie obrazu w jakości Full HD+ (2160×1080 px, 389 ppi). Sam wyświetlacz ma lekko zaokrąglone rogi, podobnie jak sam smartfon, a jego górna i dolna krawędź uzupełniona została o czarny pasek. Całość wygląda stylowo, choć chodziło bardziej o funkcjonalność, niż o to, by smartfony prezentowały się oszałamiająco. Dodajmy do tego akumulator o pojemności 3300 mAh oraz fakt, że modele działały będą od razu na Android Oreo 8.1.0. Kolejnym punktem, który łączy każdy z modeli, jest standard MIL-STD 810G oraz IP68, które mają zapewnić ponad standardową wytrzymałość na uszkodzenia. Raczej nie sprawdzimy tego osobiście, bo telefony mają pojawić się na razie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Azji.

LG Q Stylus – specyfikacje

Podstawowym modelem jest tutaj wersja LG Q Stylus α. Jego pracą zarządzał będzie ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5GHz, a wspomagało go będzie 3GB RAM. Na dane przeznaczono 32GB, które można dodatkowo rozszerzyć do 2TB za pomocą karty microSD. Aparat główny ma 13 Mpix, a ten do selfie 5 Mpix i szeroki kąt. Dodatkowo każdy z modeli wspierany jest przez oprogramowanie QLens oraz moduł dźwięku DTS:X 3D. Warto wspomnieć, że LG Q Stylus α jako jedyny nie wspiera normy IP68, czyli nie jest odporny na wodę i kurz.

LG Q Stylus ma ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,8GHz, 3GB RAM i 32GB na dane. Główną różnicą pomiędzy tą wersją, a LG Q Stylus α są aparaty. Główny ma bowiem 16 Mpix, a przedni 8 Mpix lub 5 Mpix (zapewne na różnych rynkach pojawią się inne wersje). Najmocniejsza z wersji, czyli LG Q Stylus+ to już 4GB RAM i 64GB na pliki. Reszta pozostaje bez zmian. Każdy z modeli ma oczywiście wyjście słuchawkowe oraz USB Type-C 2.0. Rysik będzie pozwalał na to, by zapisywać szybkie notatki nawet wtedy, kiedy ekran będzie wygaszony i ma rozpoznawać pismo odręczne. Ceny urządzeń są jeszcze nieznane, ale nie powinno być drogo.

Po smartfony, nie tylko z rysikami, zapraszamy pod ten adres.

Źródło: LG

 

Related posts

Leave a Comment