You are here
Asphalt 9: Legends zmierza do App Store i nie jest to dobra wiadomość Gry mobile 

Asphalt 9: Legends zmierza do App Store i nie jest to dobra wiadomość

Mam dla was dwie wiadomości — dobrą oraz złą. Dobra jest taka, że Asphalt 9: Legends, czyli kontynuacja jednej z najbardziej rozpoznawalnych mobilnych ściganek pojawi się na iPhone’ach już latem. Zła wiadomość to znacząca zmiana w modelu sterowania, po wprowadzeniu której gracz straci kontrolę nad pojazdem. Dosłownie!

Asphalt 9

Gry wyścigowe to moja ulubiona kategoria mobilnej rozrywki. Drugą są strzelanki sieciowe, ale te odłóżmy na bok i zajmijmy się samochodami. Produkcje takie jak Need For Speed, Real Racing oraz tytułowy Asphalt przyciągały mnie przed ekran smartfona i zatrzymywały przy nim przez wiele godzin. Aż do rozładowania baterii. Największą sympatią darzyłem produkcje, które zapewniały mi, choć minimum realizmu prowadzenia pojazdu, dlatego też do Asphalta podchodziłem z dystansem, niewielkim, ale jednak dystansem. Mimo to z gry czerpałem przyjemność. Czy to samo będę mógł powiedzieć o Asphalt 9: Legends? Wątpię.

Asphalt 9: Legends — ograniczone sterowanie oraz mikropłatności

Asphalt 9 będzie oferowany w trybie freemium, czyli darmowym, z zaznaczeniem pojawienia się mikropłatności. Przywykłem już do mikropłatności, które w przypadku gier mobilnych są standardem, lecz mimo to irytuje mnie ich nachalność. Mam nadzieję, że studio odpowiedzialne za produkcję, wykaże się zdrowym rozsądkiem i podejdzie do kwestii dodatkowych płatności z głową.

Drugim minusem jest zmiana w modelu sterowania pojazdem. Okazuje się, że zabawa w Asphalt 9 ograniczy się do naciskania wirtualnych przycisków drift i nitro oraz wyboru “alternatywnej trasy”. Serio? Ograniczenie funkcjonalności gry to najgorsze, co mogli, w mojej ocenie, zrobić twórcy. Na szczęście Asphalt 9 pozwoli na uruchomienie innego niż domyślny trybu sterowania, dzięki czemu gracz będzie mógł powrócić do dawnego modelu zabawy. Mówimy więc o badaniu potrzeb, a co za tym idzie — ciężko przewidzieć to, co będzie działo się w następnej odsłonie serii.

Co nowego w Asphalt 9: Legends?

Gra otrzyma ponad siedemdziesiąt tras, na których będziemy mogli ścigać się przynajmniej pięćdziesięcioma pojazdami. Więcej dowiedzie się z oficjalnego zwiastuna Asphalt 9. Gra trafi do sklepu Apple App Store już latem.

Related posts

Leave a Comment