You are here
LG seria W – oto trzy nowe średniaki od producenta artykuły News 

LG seria W – oto trzy nowe średniaki od producenta

Dziś zaprezentowano nowe urządzenia, które mogą zaciekawić osoby szukające smartfonów ze średniej półki cenowej. LG seria W ma odnosić się do „zwyciężania”, które to W ma symbolizować, ale nie jesteśmy przekonani, czy tak faktycznie się stanie. Przyjrzymy się sprzętom z bliska i sprawdźmy, co takiego mają do zaoferowania.

LG seria W
LG seria W – model LG W10

Nowe smartfony zostały dziś zaprezentowane i w pierwszej kolejności trafią one do Indii. Nie wiadomo jeszcze, czyi kiedy, pojawią się na zewnętrznych rynkach, ale spoglądając na ich specyfikację, możemy podejrzewać, że wydarzy się to w najbliższym czasie. LG seria W to bowiem idealny przykład na to, że da się stworzyć ciekawego smartfona w przystępnej cenie. To może być segment rynku, który LG może przejąć we władanie. O ile odpowiednio podejdzie do kwestii marketingu.

LG seria W

Pisaliśmy dla was ostatnio o tym, że LG pochwaliło się wynikami sprzedaży jednego z ostatnich swoich flagowców. Model LG V50 ThinkQ 5G może i nie osiągnął zawrotnych wyników sprzedażowych, ale możemy podejrzewać, że firma wiedziała co robi, publikując takie dane. Tymczasem LG seria W skierowana jest do innego odbiorcy, ale nie oznacza to, że nie warto przyjrzeć jej się bliżej. Dziś zaprezentowano trzy nowe modele telefonów, ale tylko dwa z nich dostały swoją datę premiery i wyjawiono ich cenę. Przyjrzymy się im więc z bliska.

LG W10

Pierwszym z nowych modeli jest LG W10. Jego wygląd nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale też trudno było po nim czegoś specjalnego oczekiwać. Mamy tutaj standardowy notch pod postacią szerokiej belki na górze ekranu. Sam wyświetlacz ma przekątną 6.19 cala, co przekłada się na rozdzielczość HD+. Dobrą informacją jest to, że urządzenie będzie można odblokować nie tylko za pomocą czytnika linii papilarnych, który znajduje się na pleckach, ale także za pomocą face unlock. Kamera do selfie ma wprawdzie tylko 8 Mpix, ale powinno to wystarczyć.

Sercem urządzenia został ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P20, a jego pracę wspierać ma 3 GB RAM. Jeżeli chodzi o ilość miejsca na dane, to tutaj dla użytkownika przygotowano skromne 32 GB. Można jednak skorzystać z karty microSD, jeżeli komuś będzie brakowało przestrzeni dyskowej. Na pleckach znajdują się dwa obiektywy – 13 oraz 5 Mpix, ale ich pracę mają wspierać algorytmy Sztucznej Inteligencji. Największe wrażenie robi akumulator, bo jego pojemność to imponujące 4000 mAh. Smartfon działać na systemie Android 9 Pie z nakładką producenta. Ile kosztuje LG W10? Wyceniono go na 8999 rupii, czyli około 490 złotych. W Indiach sprzęt pojawi się 3 lipca.

LG W30

LG seria W doczekała się także nieco mocniejszego sprzętu, który pojawi się pod nazwą W30. Tutaj też mamy lekko zmodyfikowany wygląd, bo zamiast poziomego notch, dostajemy „kroplę wody”. Zmiany widoczne są także na pleckach urządzenia, gdzie pojawił się dodatkowy obiektyw. Teraz znajdują się tam 13 Mpix (szeroki kąt), 12 Mpix (do kiepskich warunków oświetleniowych) oraz 2 Mpix (bokeh). Z przodu znalazło się miejsce na kamerę 16 Mpix.

LG seria W
LG seria W – model LG W30

Sam sprzęt jest też odrobinę większy od modelu LG W10, bo jego przekątna ekranu (IPS) wynosi teraz 6.26 cala, co jednak nie przełożyło się na większą rozdzielczość (dalej HD+). Pod maską znalazł się procesor MediaTek Helio P22, ale liczba pamięci RAM oraz miejsca na dane, została bez zmian (3/32). Dalej mamy potężny akumulator (4000 mAh) oraz Androida 9 Pie na pokładzie, więc nie ma powodów do narzekań, a przynajmniej takich powodów nie warto szukać. Mamy tutaj do czynienia z całkiem sensownym średniakiem, który może wygrywać nad konkurencją przystępną ceną. Obecnie wyceniono go na 9999 rupii, czyli około 550 złotych, a do sprzedaży trafić ma 5 lipca.

LG W30 Pro

Jak sama nazwa wskazuje, tutaj LG seria W wchodzi już na znacznie wyższy poziom, ale nie taki, jak można by było podejrzewać. Dostajemy po prostu lepszego średniaka, ale nie ogłoszono jeszcze ani jego daty premiery, ani ceny. Wizualnie oraz rozmiarowo urządzenie nie będzie różniło się niczym od wersji normalnej. Ma za to dostać lepszy procesor (Qualcomm Snapdragon 632) oraz więcej pamięci RAM (4 GB).

Nowe smartofny znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: LG seria W / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment