LibreOffice1

Libre Office w przeglądarce alternatywą dla Google Docs oraz Office Online?

Twórcy Libre Office dostrzegli potencjał aplikacji webowych i postanowili wykorzystać go, udostępniając userom przeglądarkową wersję swojego pakietu biurowego. Pytanie – czy nie jest na to za późno?

LibreOffice1

Wstępne plany wydania webowej edycji LO sięgają 2011 roku, lecz dotychczas nie przełożyły się one na konkretne działania. Sytuacja zmieniła się kilka dni temu, kiedy to w sieci pojawiły się kolejne tym razem oficjalne informacje na temat prac na Libre Office Online.

Wspomniany pakiet programów biurowych jest świetną, jeśli nie najlepszą alternatywą dla Microsoft Office – to nie pozostawia wątpliwości. Dodatkowym atutem jest to, iż jest on całkowicie darmowy.

Jeśli należycie do osób preferujących LO, z pewnością ucieszy was informacja o tym, że niedługo ujrzymy go w wersji webowej. Niestety, nie nastąpi to zbyt szybko, gdyż twórcy z Document Fundation zapowiedzieli, iż premiera przeglądarkowej aplikacji pojawi się najwcześniej na początku przyszłego roku. Do tego czasu produkty takie jak Office Online i Google Docs zakorzenią się głęboko w świadomości internetowych konsumentów, przez co o sukces Libre Office będzie niezwykle ciężko.

Nie mniej jednak uważam, że jest na co czekać.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...