Life is strange 2 – kolejny epizod pojawi się później

27 września mogliśmy zagrać już w pierwszy epizod Life is strange 2, czyli kolejnej produkcji od studia DontNod Entertainment. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do dziwnego modelu dystrybucji kolejnych etapów, ale tym razem przyjdzie nam poczekać na kolejny z nich trochę dłużej niż zazwyczaj. Czy to oznacza kłopoty studia z grą?

Life is strange 2

DontNod Entertainment wystawia swoich fanów na niełatwą próbę. Ci, którzy zdążyli już zakupić cały sezon ich ostatniej produkcji, zapewne będą teraz niepocieszeni. W końcu na kolejny epizod będą musieli poczekać trochę dłużej, niż zazwyczaj. Do tej pory, a przynajmniej przy okazji pierwszej odsłony gry, przerwa między epizodami wynosiła około 2 miesięcy. Teraz zapowiada się na przynajmniej cztery. Skąd ta rozbieżność?

Life is strange 2 – kiedy kolejny epizod?

Kolejny epizod Life is Strange 2 ma pojawić się dopiero w styczniu, a przynajmniej na to się zanosi. Konkretna data nie została niestety podana. Kolejne informacje producent ma ujawnić w połowie grudnia. Na swoim oficjalnym profilu na Tumblr została zamieszczona jedynie krótka notka informująca o opóźnieniu. Co możemy w niej przeczytać? Niestety, ale same ogólniki.

„Life is Strange to projekt bliski naszym sercom i taki, którego nie chcemy popędzać w rozwoju, a tym samym nie spełnić kryteriów jakości i emocjonalnego wpływu, na który zasługują nasi gracze. Dlatego do tej pory nie ogłosiliśmy oficjalnej daty wydania – chcemy mieć pewność, że będziemy w stanie wydobyć coś, z czego jesteśmy dumni i że będziecie się z tego cieszyć i pamiętać o tym na zawsze.

Rozumiemy, że istnieją pewne oczekiwania, że odcinki zostaną wydane w podobnym okresie, co poprzednie gry Life is Strange. Jednak ambicja Life is Strange 2 oznacza, że poprzednie ramy nie mają już zastosowania i jeśli mamy podwyższyć jakość gry oraz samej opowieści, to nasza gra tego wymaga, a ty na to zasługujesz.”

Warto czekać na kolejny epizod?

Jak widać, samo tłumaczenie jest mocno emocjonalne i pokazuje, że developerowi zależy na najwyższej jakości. Nie obawiamy się tutaj o warstwę fabularną, bo ta powinna być już dawno opracowana. Przynajmniej tak nakazuje logika, bo trudno nam sobie wyobrazić inny scenariusz niż ten, że całość była gotowa na długo przed przystąpieniem do prac. Podejrzewamy, że problemem może być sam silnik, na którym powstaje Life is Strange 2.

Graficznie produkcje od DontNod Entertainment nigdy specjalnie nie zachwycały. Miały swój specyficzny styl, ale to tyle. Trzeba się było do niego przyzwyczaić. Nie oznacza to jednak, że studio nie pracuje nad poprawą. Nie wiadomo, czy kolejne epizody gry także będą wychodzić z opóźnieniem, czy to tylko jednorazowy przypadek. Niemniej nie wróży to nic dobrego. Oczywiście osoby, które kupiły już całość tak jakby nie mają wyjścia.

Co jednak z tymi, którzy zdecydowali się tylko na pierwszy epizod? Im dłużej będą musieli czekać na kolejny, tym większa szansa na to, że zapomną o grze i zwyczajnie nie będzie chciało im się do niej wracać. W końcu kilka miesięcy to spory rozstrzał, a na horyzoncie czekają już nowe tytuły, które aż proszą się o ogranie (np. te z otwartym światem).

Nie wątpimy w to, że kolejny epizod Life is Strange 2 będzie interesujący, ale czy na tyle, by czekać na kolejny? O tym przekonamy się w styczniu. Prawdopodobnie.

Komputery oraz konsole, które pozwolą wam zagrać w Life is Strange, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Tumblr / DontNod Entertainemt

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...