Microsoft inwestuje w gry

Microsoft inwestuje w gry i całe szczęście nie tylko w nie

Konferencja udziałowców może wydawać się czymś wyjątkowo nudnym. I zazwyczaj taka jest, ale ta, gdzie mówiono o przyszłości jednej z największych firm na świecie taka nie było. Dostaliśmy bowiem potwierdzenie tego, co podejrzewaliśmy od dawna. Microsoft inwestuje w gry, ale na tym nie poprzestaje. Nadchodzą dobre czasy dla graczy.

Microsoft inwestuje w gry

Ile razy słyszeliśmy już zapewnienia, że jakaś tam firma chce się rozwijać i inwestować w pewne obszary. Zapewne więcej razy, niż jesteśmy w stanie zliczyć. Jednak teraz to nie tylko suche zapewnienia, ale coś, co od dawna już widać w działaniach korporacji. Nowe studia developerskie w portfolio Microsoftu dobitnie to potwierdzają, a teraz pojawiły się kolejne dobre dla graczy informacje.

Microsoft inwestuje w gry

Dyrektor generalny Microsoft, czyli Satya Nadella podczas konferencji dla udziałowców powiedział kilka interesujących słów. Przede wszystkim zdradził plany firmy na przyszłość, choć dalej są one odrobinę ogólnikowe. Jesteśmy jednak przekonani, że plan na rozwój jest doskonale obmyślony, bo takiej wielkości firmy, nie mogą działać nierozważnie. I tak, Microsoft inwestuje w gry, co zresztą widać już w jego działaniu od dłuższego czasu. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest między innymi to, że Game Pass trafi także na PC-ty.

Co usłyszeliśmy? Nadella powiedział: „(…) wykorzystujemy nasze możliwość od sposobu, w jaki gry są tworzone i dystrybuowane oraz w jaki sposób są odtwarzane i oglądane. Agresywnie inwestujemy w treści, społeczności i usługi chmurowe w każdym punkcie, by zwiększyć wykorzystanie oraz zaangażowanie graczy, w tym 57 milionów użytkowników Xbox Live miesięcznie.

Microsoft inwestuje w gry nie tylko z powodu Game Pass, ale także nie uruchomionej jeszcze usługi Project xCloud. Przypomnijmy, że mam ona oferować graczom dostęp do rozwiązań chmurowych i pozwalać na to, żeby grać w tytuły AAA na… praktycznie wszystkim. Oczywiście nie każdy smartfon czy tablet będzie w stanie współpracować z Project xCloud, ale to i tak krok w dobrą stronę.

Gracze będą zadowoleni

Od jakiegoś już czasu obserwujemy, jak Microsoft zaciera granicę między tytułami na Xbox One oraz PC. Uruchomienie Project xCloud oraz dodanie nowych użytkowników do Game Pass tylko to potwierdza. To dobra wiadomość dla graczy, którzy chcą np. ogrywać tytuły z Xbox, ale nie mają konsoli. Praktycznie każdy ma przecież dostęp do komputera, a w przypadku xCloud będzie to jeszcze łatwiejsze. O ile faktycznie projekt chmurowy będzie działał tak, jak powinien.

Microsoft inwestuje w gry i z tego należy się cieszyć. Trzeba mieć tylko nadzieję, że nie skończy się na pustych słowach. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak będzie wyglądała kolejna konsola od firmy i czy w niej też zostaną zaimplementowane rozwiązania chmurowe. Dużo wskazuje na to, że tak.

Nowe konsole oraz gry, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: WccfTech / Microsoft

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...