Light Phone 2 — nietypowe podejście z szansą na sukces
Czujecie się przytłoczeni ogromem, często niepotrzebnych funkcji, które oferują dzisiejsze smartfony? Jeśli wasza odpowiedź jest twierdząca, z pewnością zainteresuje was Light Phone 2. Telefon, bo nim jest urządzenie, otrzymało opcje, których zabrakło u poprzednika. Mimo to, w dalszym ciągu istotą Light Phone’a jest prostota, wygoda i brak wszelkiej maści rozpraszaczy.
Przebodźcowanie. Do niedawna nie zastanawiałem się nad zjawiskiem, które obija się negatywnie na zdolnościach poznawczych ludzi, komunikacji z innymi osobami, a także na umiejętności skupienia uwagi na danej czynności. Bodźce dźwiękowe, głosowe oraz informacyjne uderzają nas zewsząd, ale największym winowajcą jest oczywiście smartfon. Inteligentny telefon służy nam dziś niemal do wszystkiego, przez co przed niewielkim ekranem spędzamy nawet kilka godzin dziennie. Nie sprzyja to skupieniu czy nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji międzyludzkich. Zjawisku zamierzam poświęcić osobny wpis. Dziś chciałbym poruszyć kwestię metody obejścia “problemu”. Okazuje się, że rozwiązaniem na przebodźcowanie może być smartfon pozbawiony zbędnych funkcji, za to ubrany w możliwie wygodny interfejs.
W Light Phone 2 króluje minimalizm
Pierwsza wersja Light Phone była naprawdę ograniczona. W zasadzie z telefonu można było jedynie dzwonić. Fakt — przyjemna dla oka prosta bryła mogła spodobać się uprzedzonym do technologii minimalistom. Jednak o SMS-ach, nawigacji, czy odtwarzaniu muzyki mogliśmy jedynie pomarzyć. Twórcy zdecydowali się więc na mały upgrade modelu, czego efektem jest Light Phone 2.
Urządzenie samo w sobie przypomina nieco protoplastę, co jest jak najbardziej w porządku. Cieszy mnie również wygodny dotykowy ekran e-ink, za pomocą którego będzie można komunikować się z urządzeniem. Light Phone 2 wyświetli nam treść wiadomości, a także poprowadzi do zdefiniowanej lokalizacji, wykorzystując do tego celu strzałki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkownik słuchał za pomocą urządzenia muzyki, gdyż stosowne przełączniki wyświetlą się na jego ekranie. Istotne jest również to, że w LP 2 zagości moduł sieci LTE, a więc mówimy o sprzęcie przyszłościowym względem komunikacji bezprzewodowej.
Kiedy w sklepach?
Przejdźmy do nieco drażliwego tematu. Okazuje się, że Light Phone 2 jest dopiero w fazie projektowej, a co za tym idzie, kształt jego finalnej wersji może nieco różnić się od przedstawionej wizji. Nie spodziewam się jednak odbierania jakichkolwiek funkcjonalności.
Jeśli telefon wydaje się wam atrakcyjny i przewidujecie możliwość nabycia go w przyszłości, możecie wesprzeć twórców, którzy zbierają środki pieniężne w serwisie crowdfoundingowym Indiegogo. Koszt “wsparcia”, dzięki któremu otrzymacie gotowy produkt to jedyne 225 dolarów, czyli około 770 PLN. Sporo, ale weźcie pod uwagę, że po premierze rynkowej sprzęt będzie kosztował aż 400 dolarów.
Nie chcecie czekać? Świetnie, w takim razie sprawdźcie ofertę naszego sklepu, w którym znajdziecie inne minimalistyczne smartfony.
Źródło: Indiegogo, Jordi (YT)