Vero

Vero zniszczy Facebook i Instagram. Dlaczego dopiero teraz?

Prawdziwy serwis społecznościowy? Tak twórcy określają Vero, które może powalczyć z Facebookiem, Instagramem i resztą śmietanki o udział w rynku Social Media. Ma ku temu spore szanse, zwłaszcza że poza prostotą, wygodą i wiarygodnością, oferuje kompletny brak reklam. Wszystko ma niestety swoją cenę. Vero również.

Vero

Mogłoby się wydawać, że żyjemy w ustabilizowanym świecie mediów społecznościowych. Prym wiedzie dziś Facebook oraz “jego” Instagram. Daleko za nim, choć w dalszym ciągu wznoszące się na fali popularności, są Snapchat, Pinterest czy Reddit. Nie sposób zapomnieć o Tumblr, który u nas, w Polsce, nie cieszy się większym zainteresowaniem. Okazuje się, że, w jakby nie patrzeć, zatłoczonym środowisku, jest jeszcze miejsce dla nowej lub nawet nowych platform społecznościowych. Weźmy takie Vero, będące nietypową platformą mającą zrzeszać użytkowników.

Vero i kompletny brak reklam

Większość witryn społecznościowych w sieci, szczególnie tych mobilnych, zarabia na reklamach i nie jest to niczym odkrywczym. Model biznesowy oparty na bombardowaniu użytkowników banerami reklamowymi, często spersonalizowanymi w niewyobrażalnie skuteczny sposób, wydaje się efektywny. Prawda jest jednak taka, że wielu użytkownikom reklamy zwyczajnie przeszkadzają. Sam z chęcią płacę za możliwość pozbycia się ich z konkretnego medium lub serwisu. Twórcy Vero zauważyli to i postanowili wykorzystać.

Żeby było jasne — Vero nie jest nową platformą społecznościowa. W zasadzie firma działa na rynku już kilka lat, ale nie wiedzieć czemu, zrobiło się o niej głośno mniej więcej tydzień temu. Rejestracja, jak na ten moment jest jeszcze darmowa, ale w założeniach możliwość korzystania z mobilnego (brak wersji webowej) serwisu społecznościowego ma być płatne. W zamian użytkownicy nie będą musieli oglądać reklam. Uczciwie, prawda?

Choć sam zainteresowałbym się społecznościówką pozbawioną reklam, podejrzewam, że znalezienie wystarczającej liczby płacących userów może nie być łatwe. Tak czy inaczej — trzymam za Vero kciuki. Sprawdźmy, co dokładnie oferuje nam platforma.

Vero

Jak działa i co oferuje?

Przede wszystkim skupino się tutaj na interakcji ze znajomymi. Dzielimy bliskich na grupy i udostępniamy konkretne posty. Mogą to być autorskie wpisy lub predefiniowane wybory takie jak zameldowania, opinie, plany. Serwis posiada także wbudowany komunikator internetowy, który w założeniach ma działać podobnie jak Messenger. Tutaj mam niestety wątpliwości i sądzę, że walka na polu komunikatorów nie ma szansy na sukces. Nie w tym konkretnym przypadku.

Z aplikacji możecie skorzystać za pośrednictwem smartfonówz systemami https://itunes.apple.com/app/vero-true-social/id971055041?_branch_match_id=497743375988284849 oraz Android.

Źródło: Vero

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...