Light Raider slide

Light Rider – pierwszy na świecie motocykl z drukarki 3D

Rozwój druku 3D niesie ze sobą coraz to więcej zastosowań. Mieliśmy już domy stworzone przy pomocy tej technologii, były też samochody, a teraz pojawił się wreszcie pierwszy na świecie motocykl wydrukowany w 3D.

Light Raider slide

Za stworzeniem motocyklu o nazwie „Light Rider” stoi „APWorks” – podwykonawca firmy „Airbus”. Maszyna jest prawdziwym pokazem możliwości nowych technologii druku 3D. Rama motocykla została zbudowana w całości ze „Scalmalloy” – aluminium wykorzystywanego w przemyśle lotniczym. Warstwy, z których stworzony został jej fantazyjny oraz jak twierdzi producent ergonomiczny kształt, mają grubość 30 mikrometrów. Do zalet pojazdu zaliczyć również można jego zaskakująco małą wagę osiągającą jedynie 35 kilogramów.

Za napęd maszyny odpowiada silnik elektryczny dysponujący mocą 6 kW oraz 130 końmi mechanicznymi, dzięki czemu „Light Rider” jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkości 80 km/h i przejechać dystans do 60 kilometrów na jednym ładowaniu wymienialnej baterii. Powyższe parametry pozwalają motocyklowi rozpędzić się do 45 km/h w zaledwie 3 sekundy.

Light Rider Screen

Maszyna ma jedynie dwie jednak stosunkowo istotne wady, które skutecznie ograniczą dostępność do unikalnego motocyklu. Przede wszystkim zbyt mała ilość wyprodukowanych egzemplarzy zamykająca się w 50 sztukach oraz zaporowa cena, którą ustalono na kwotę 50 000 euro.

Jeśli akurat dysponujecie w portfelu odpowiednią ilością gotówki i macie ochotę na zakup motocyklu „Light Rider” swoje zamówienia możecie składać na stronie producenta.

http://www.youtube.com/watch?v=Fad7zXGR85c

Źródło: Theverge.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...