You are here
Lightroom Mobile – na Androidzie, za darmo! News 

Lightroom Mobile – na Androidzie, za darmo!

Stało się – Adobe udostępniło użytkownikom smartfonów z mobilnym OS-em od Google aplikację Lightroom Mobile. Co ciekawe, do korzystania ze wszystkich jej funkcji nie jest już potrzebne logowanie, ani tym bardziej posiadanie aktywnej płatnej subskrypcji w Creative Cloud.

Adobe750x300

 

Userzy sprzętów z logiem nadgryzionego jabłka już od dawna mogą cieszyć się „darmowym” Lightroomem. Nie jest to zaskoczeniem – Adobe od zawsze faworyzowało Apple jako platformę przyjazną fotografom. W ostatnim jednak czasie Android przeszedł całkiem sporą przemianę i według producenta wspomnianej aplikacji do edycji zdjęć, OS świetnie sprawdza się właśnie w zastosowaniach fotograficznych.

Biorąc pod uwagę powyższe, śmiem twierdzić, iż udostępnienie pełnego, ale jakby nie patrzeć darmowego edytora od Adobe to dopiero początek. Spodziewam się większego „otwarcia” oprogramowania od wydawcy tytułowego softu.

Adobe Lightroom Mobile jest chyba najbardziej zaawansowaną aplikacją do edycji zdjęć w Google Play. Z tego też powodu początkujący amatorzy smartfonowych fotografii mogą mieć lekkie trudności z obsługą. Naturalnie po kilkunastu, lub w optymistycznym wariancie – kilku edycjach, problemy z brakiem znajomości narzędzia powinny przestać być odczuwalne.

AdobeLightroom

Na co tak właściwie pozwala opisywane oprogramowanie? Właściwie na większość czynności, jakie możemy wykonać w pełnym, desktopowym Lightroomie. Co mam tu na myśli? Kadrowanie, przycinanie, prostowanie obrazu, operowanie balansem bieli, temperaturą, ekspozycją, a także światłem. Mało tego – aplikacja bez problemu poradzi sobie z wyostrzaniem, usuwaniem szumów, a nawet wzmocnieniem nasycenia. Cóż – mnogość funkcji może przyprawić o zawrót głowy, ale przecież o to właśnie chodzi. Nikt nie każe korzystać z tych najbardziej zaawansowanych opcji, lecz w razie potrzeby, te będą zawsze pod ręką. Ja to kupuję.

Jeśli moje słowa was nie przekonują, najlepiej jeśli udacie się do Google Play i sami pobierzecie wspominane oprogramowanie…

Źródło: Twitter

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment