LittleBigPlanet 3 dostępny, jeszcze lepszy na PS4!

Wczoraj przypadał dzień światowej premiery kolejnych przygód SackBoy’a, na to aż gra pojawi się w naszym kraju, będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Dwie poprzednie części serii były absolutnym hitem wśród konsol PS3, tym razem nie będzie inaczej!

LBP 3 Blog

Sackboy powrócił, tym razem z grupa przyjaciół – Toggle, Oddsock i Swoop, którzy pomogą nam w przemierzaniu wszystkich zakątków nowej planety Bunkum. Głównym wątkiem fabuły jest pokonanie trzech groźnych tytanów, omyłkowo wypuszczonych przez Sackboy’a i jego kompanów. W następnych etapach okazuje się, iż jest to sprawka kogoś zupełnie innego.

Gra jest typowa platformówką oferując nam grafikę 2,5D, ale to właśnie dzięki kreatorowi własnych leveli osiągnęła absolutny sukces. Oprócz podstawowej akcji, tytuł zawiera w poszczególnych etapach mini-gierki umożliwiające różne typy rozgrywki od wyścigów, łamigłówek po RPG.

little-big-planet-3-screens-05

W LittleBigPlanet 3 największą nowością są grywalni przyjaciele Sackboy’a, co sprawia że zabawa nie staje się nudna. Dzieje się tak za sprawą umiejętności każdego z bohaterów,  których przyjdzie nam wykorzystać w trakcie rozgrywki. Swoop – mały ptak potrafi latać, Oddstack jest najszybszym z nich oraz odbija się od ścian, natomiast Toggle jest zmiennokształtny. Produkcja pozwala również korzystać z wcześniej zakupionych przez nas dodatków i kostiumów Sackboy’a.

Kluczową rolę odgrywają również nowe narzędzia i power-upy z których możemy korzystać podczas gry, jest ich ponad 70. Edytor plansz również uległ zmiennie. Twórcy dają dostęp do różnego rodzaju ramp, szyn, trampolin, portali co sprawia, że gra nabiera nowego kształtu i zyskuje atrakcyjności. Natomiast sam model etapu może składać się aż z 16 warstw. 

littlebigplanet1

Tytuł na platformie PS4 prezentuje się naprawdę wyśmienicie w jakości Full HD (1080p), wręcz zachęca do wspólnej zabawy (do 4 osób, przy jednym telewizorze). Z niecierpliwością czekam aż produkcja ukaże się na konsole PS3. 

http://www.youtube.com/watch?v=8MhLbLiMtLs

Źródło: uk.ign.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...