You are here
That Dragon, Cancer – poruszajaca gra o walce o życie syna chorego na raka mózgu Gry 

That Dragon, Cancer – poruszajaca gra o walce o życie syna chorego na raka mózgu

Pewnie niewiele znacie gier, które są pełne emocji, a dodatkowo poruszające do łez. That Dragon, Cancer to właśnie jedna z nich.

That-Dragon-Cancer-whom-shall-i-fear 1280

The Dragon, Cancer jest nietypową produkcją, w której poznajemy historię Ryana i Amy Greenów. Przedstawia walkę ich 4 letniego syna z rakiem mózgu, jego cięższe jak i te łatwiejsze momenty z życia. Niejednokrotnie wydawało się że można przezwyciężyć chorobę, czasami nie było już nadziei na ratunek. Chłopiec odszedł w marcu mając 5 lat, gra nadal jest w trakcie produkcji.

Gra zaoferuje nam rozgrywkę z widokiem TPP, oparta o sceny z doświadczeń rodziny Greenów. Np. Gracz wcielając się w postać ojca będzie miał odczynienie z innymi bohaterami i dokonywania pewnych wyborów. Pierwsza z planowanych sześciu scen bazować będzie na nauce diagnozy dziecka. Wraz z naszymi postępami w grze czekać  będą nas dodawane wyzwania w postaci obowiązków opieki nad dzieckiem.

Produkcja początkowo miała się pojawić wyłącznie na Ouyę (konsola gier oparta o system android 4.1 „Jelly Bean”), która sfinansowała grę,  jednak twórcy zdecydowali się wypuścić ją także na PC z systemami Windows i Mac. Cała akcja jest znalazła również swoje miejsce na Kickstarterze, więc jeśli chcesz możesz wspomóc produkcję.

http://www.youtube.com/watch?v=T4ivCwjnQ6I

 Źródło: Kickstarter

Related posts

Leave a Comment