videolive 750x300 1

Live Video od Facebooka dostaje nowe funkcje

Facebook Live Video rozbudowuje się i zbliża giganta do absolutnej dominacji na rynku.

 
videolive 750x300 1
To musiało zdarzyć się prędzej czy później. Facebook postanowił uruchomić w serwisie zupełnie nową funkcję, która nie zmienia… nic. Sprawi za to, że nie będziemy musieli już korzystać z innych aplikacji na swoich smartfonach. Tym samym Mark Zuckerberg przejmuje pomysły innych, by usprawniać działania swoich rozwiązań. Brzmi znajomo? Nie on pierwszy i nie ostatni, ale czy naprawdę potrzebujemy zaprezentowanego właśnie rozwiązania?
Czym jest Live Video? Nie ma chyba potrzeby tłumaczenia tej nazwy i dla każdego będzie jasne, że chodzi po prostu o możliwość prezentowania swoim znajomym video. Na żywo. Banalnie proste rozwiązanie, które wydaje się dziwnie znajome. Periscope oferuje dokładnie to samo, Snapchat podobnie. Przewagą Facebooka jest jednak nie tylko ogromna baza użytkowników, ale także funkcjonalność, której wyżej wymienione aplikacje nie posiadają.
 
videolive 750x300
Filtry, śmieszne napisy i możliwość komentowania właśnie oglądanego video jest czymś względnie nowym, ale nie na tyle, by przyciągnąć do siebie kolejnych użytkowników. Wprowadzona teraz funkcja sprawi, że będziemy mogli udostępnić video zamkniętej grupie znajomych lub przypisać je do danego wydarzenia. Można także tworzyć specjalne grupy np. tylko z członkami swojej rodziny i udostępniać im nagranie. Zauważono, że pod postami zawierającymi nagrania na żywo, użytkownicy komentują dziesięć razy częściej, niż przy innych postach.
Wypuszczenie tej funkcji jest odpowiedzią na stale rosnącą popularność Periscope. Aplikacja zdobyła szturmem świat, a Facebook widocznie nie potrafi tego „przetrawić”. Live Video w tej formie jest próbą rozruszania funkcjonalności, którą przecież udostępniono użytkownikom jeszcze w zeszłym roku. Teraz pojawiła się w końcu możliwość, by nasze nagrania dotarły do szerszej grupy odbiorców. Odpowiednio rozpromowane wydarzenie i stream z niego może przyciągnąć tysiące.
Widać, że Live Video będzie teraz mocno rozwijane i promowane. Nie ma innego wyjścia, jeżeli gigant naprawdę myśli o tym, by zawładnąć rynkiem. Nowe możliwości mogą już testować amerykanie – zarówno ci korzystający z Androida jak i iOS. My chyba jeszcze długo poczekamy.
Źródło: Facebook
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...