DisqusLogo750x300

System komentarzy Disqus w końcu dla iPhone’a, ale co z Androidem?

Użytkownicy iOS-a mogą odetchnąć z ulgą, niezwykle popularny system komentarzy od teraz w formie aplikacji mobilnej dla iUrządzeń. Czy warto było czekać aż tyle?

DisqusLogo750x300

Na początku wyjaśnijmy czy tak właściwie jest „Disqus”. Początkowo była to wtyczka zarządzająca komentarzami na stronach internetowych oraz blogach, którą wyjątkowo upodobali sobie wydawcy serwisów technologicznych. Wraz ze wzrostem popularności usługi, rozrosły się jej możliwości, w efekcie czego przeobraziła się ona w potężną platformę, z poziomu której możemy brać udział w dyskusjach lub odpowiadać na głosy naszych czytelników.

Skoro wiemy już „z czym to się je” warto zaznaczyć, że początkowo Diqus występował jedynie w formie web-aplikacji, bez dedykowanej wersji mobilnej. Słabo, ale możliwości usługi przyćmiewały tę drobną niedogodność. Następnie pojawiła się edycja dla Windows Phone, a więc systemu, który nie cieszył się zbytnią popularnością. Zagranie co najmniej zastanawiające, ale teraz bogatsi o wiedzę, wiemy już, że było to spowodowane obecnością fana tegoż systemu w zespole tworzącym Disqusa. Kolejnym krokiem włodarzy było udostępnienia przeglądarkowego wariantu przystosowanego do niewielkich ekranów smartfonów. To był strzał w dziesiątkę – w moim przypadku spowodowało spadek zainteresowania oczekiwaniem na apkę dedykowaną Androidowi.

Cóż, spadek nie oznacza braku zainteresowania, więc śledziłem poczynania twórców platformy komentarzy, aż natrafiłem na informację o testach wersji dla iOS. Ucieszyłem się, ale jako że jestem użytkownikiem konkurencyjnego Androida, postanowiłem poczekać na oficjalną premierę w iTunes. Ta odbyła się kilka dni temu.

Userzy urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka zostali dopieszczeni. Program prezentuje się naprawdę interesująca, a co ważne sprawia wrażenie niezwykle przejrzystego. Interfejs został podzielony na kilka części, wśród których znalazły się Kanały, czyli panel tzw. obserwowanych, Powiadomienia, gdzie znajdziemy notyfikacje posegregowane chronologicznie oraz Profil, z poziomu którego możemy zarządzać naszym kontem. Jest prosto i wygodnie – czegóż chcieć więcej?

DisqusiPhone7500xxx

Należy tutaj podkreślić, że aplikacja w pełni obsługuje powiadomienia, dzięki czemu nie ma mowy o jakimkolwiek przypadkowym pominięciu ważnej interakcji. O ile przeciętny user nie przejąłby się zbytnio brakiem informacji o jednym wpisie, o tyle już dla osób publikujących na stronach www tudzież blogach byłoby to istotne. Jak donoszą użytkownicy produkt cierpi na choroby wieku dziecięcego, a wiec możemy spodziewać się spore liczby pomniejszych błędów. To akurat nie powinno być przeszkodą zdolna zniechęcić użytkowników.

iPhone’owcy – radujcie się. Ja jako user i zagorzały fan(atyk) Androida czuje się zawiedziony. Czy najpopularniejszy mobilny system operacyjny nie zasługuje na to, aby stworzyć dla niego dedykowaną aplikację? Czy naprawdę potrzeba na to wielu lat? Zupełnie nie rozumiem tutaj podejścia właścicieli. Nie przepadam za korzystaniem z zakładek w mobilnym Chrome, dlatego też dodałem sobie do pulpitu ikonkę będącą skrótem do Disqusa. Jest to częściowe i co istotne czasowe obejście problemu.

W dalszym ciągu mam nadzieję, że twórcy popularnego systemu komentarzy zrozumieją, iż użytkownicy zielonego robota również zasługują na dedykowaną mu wersję aplikacji. Na chwilę obecną zgodziłbym się nawet na lekko zmodyfikowany port usługi webowej, w której znalazłoby się miejsce dla powiadomień. Tak wiem – mogę przecież korzystać z mailowej notyfikacji, ale bądźmy poważni, nie byłoby to ani szybkie, ani sprawne, ani co gorsza wygodne. Dlatego też jeszcze raz apeluje dla Disqusa – pomyślcie nad oficjalnym wsparciem mobilnej platformy systemowej giganta z Mountain View.

Źródła: 9to5mac, itunes.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach, w tym również recenzowany właśnie model. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...