You are here
Lokalizator Bluetooth od Apple na grafice! artykuły News 

Lokalizator Bluetooth od Apple na grafice!

Wewnętrzna beta iOS 13 kryje w sobie zapiski odnoszące się do nowego urządzenia z rodziny Apple. Okazuje się, że firma przygotowuje dla swoich klientów interesujące akcesorium — lokalizator Bluetooth. Udało nam się poznać jego nazwę kodową, funkcje oraz wygląd.

Lokalizator Bluetooth
fot. MacRumors

Apple Tag, B389 lub jak kto woli — lokalizator Apple. Niezależnie od tego, jak nazwiemy sprzęt, jego premiera jest w zasadzie pewna. Czy Apple wyrobi się do przyszłego tygodnia? Wszak to właśnie w najbliższy wtorek odbędzie się prezentacja najnowszych iPhone’ów na rok 2019.

Apple Tag — lokalizator Bluetooth

Wygląd urządzenia nie jest niczym odkrywczym. To przyjemny w odbiorze płaski krążek, w którym poza modułem Bluetooth umieszczono baterię. Na obudowie widnieje, a jakże, logo z nadgryzionym jabłkiem. Schemat działania akcesorium nie odbiega szczególnie od tego, co mają do zaoferowania produkty konkurencji. Głównym różnicami są tutaj obsługa w aplikacji Find My (z iOS 13) oraz możliwość wykorzystania iPhone’ów innych użytkowników do odnalezienia naszego przedmiotu z lokalizatorem.

Lokalizator Bluetooth
fot. MacRumors

Lokalizator Bluetooth możemy przyczepić do przedmiotów takich jak klucze, bagaże czy rowery. Po zbytnim od nich się oddaleniu, otrzymamy stosowne powiadomienie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać tak zwane bezpieczne strefy (np. dom), w których system nie będzie przekazywał nam podobnych notyfikacji. Co jeśli oddalimy się od naszej zguby i nie będziemy mogli jej odnaleźć?

Tutaj pomoże Apple, a konkretnie rzecz ujmując — użytkownicy innych smartfonów z iOS na pokładzie. Okazuje się, że tag będący w pobliżu innego iPhone, może „wygenerować” prośbę o kontakt z właścicielem zguby. Genialne, choć podejrzewam, że nie każdy użytkownik wyrazi zgodę na udział w tego typu programie. Niemniej, zapowiada się, że lokalizator Bluetooth może okazać się naprawdę przydanym kawałkiem elektroniki użytkowej. Oczywiście pod warunkiem, że cena nie zwali nas z nóg, a w przypadku Apple o to nietrudno.

Źródło: MacRumors

Related posts

Leave a Comment