You are here
Huawei zapowiada premierę Mate 30 i Mate 30 Pro artykuły News 

Huawei zapowiada premierę Mate 30 i Mate 30 Pro

Huawei podało oficjalną datę premiery nowych urządzeń z rodziny Mate 30. Co istotne, grafika załączona do zapowiedzi zdradza nam nieco wygląd smartfonów, o którym informowałem was zaledwie kilka dni wcześniej.

Mate 30
fot. ichangezone

O Huawei jest ostatnio głośno i nie powinno to nikogo zaskakiwać. Firma boryka się z następstwami trwającej wojny handlowej na linii USA-Chiny. Wpisanie koncernu na czarną listę amerykańskiego Departamentu Handlu oznacza zakaz współpracy z chińskim podmiotem przez lokalne przedsiębiorstwa. Więcej o sprawie możecie przeczytać Tutaj oraz Tu. O Huawei mówi się również w kontekście zbliżającej się smartfonowej premiery.

Huawei Mate 30 oraz Mate 30 Pro już 19 września

Już 19 września w Monachium firma będąca bohaterem wpisu zaprezentuje swojego flagowca na rok 2019. To bez wątpienia jedna z najważniejszych premier, na które czekamy. W zasadzie w najbliższym czasie zostaną nam jeszcze eventy skupione na nowych iPhone’ch, Pixelach 4/4 XL, OnePlusie 7T oraz „naprawionym” składaku Samsunga — Galaxy Fold. Wróćmy jednak do Mate 30.

Zapowiedź, w której ujęto 8-sekundową animacje jest w zasadzie potwierdzeniem przecieku, o którym informowałem was zaledwie kilka dni temu. Na grafice widać lwią część plecków Mate 30, na których widnieje charakterystyczny moduł aparatu w formie okręgu. Nie mogę powiedzieć, aby stylistycznie mi to odpowiadało. Bliżej mi do prostokątnych kamer z nadchodzącego iPhone czy Pixela. Wygląd jest jednak kwestią gustu. Kwestią gustu nie są za to możliwości fotograficzne, a te w przypadku Mate 30 i modelu z dopiskiem Pro w nazwie zapowiadają się świetnie. Zobaczymy, czy Huawei’owi uda się sprostać wyśrubowanym oczekiwaniom.

W kwestii tytułowego smartfona, a w zasadzie dwóch smartfonów, pojawia się pewna niewiadoma. W obliczu amerykańsko-chińskich problemów nie ma pewności co do tego, jakiej platformy systemowej użyje Huawei we wspomnianych urządzeniach. Nawet jeśli będzie to Android, wykorzystanie usług Google stoi pod wielkim znakiem zapytania. Przyznam, że zżera mnie ciekawość.

Źródło: Huawei, ichangezone

Related posts

Leave a Comment