You are here
Lollipop wkrótce na Samsungach z serii A News 

Lollipop wkrótce na Samsungach z serii A

Jak podaje serwis SamMobile południowokoreański producent rozpoczął testy Androida 5.0 dla smartfonów z linii A, czyli Galaxy A3 oraz A5.

GalaxyASeries1

Wspomniane telefony zostały zaprezentowane niespełna kilka miesięcy temu i jak nie trudno się domyślić pracują pod kontrolą nie najświeższego już Androida w wersji 4.4 KitKat. Okazuje się  jednak, że posiadacze słuchawek A-Series otrzymają wkrótce stosowny update do „lizaka”. Tak przynajmniej twierdza redaktorzy jednego z zaufanych portali internetowych.

Samsung nigdy nie był znany z szybkich aktualizacji, więc gdyby nie źródło jakim jest SamMobile powyższa informacja wydawałaby mi się mało prawdopodobna. Koreański producent poprawił się w kwestii wspierania urządzeń innych niż flagowce, jednak nie spodziewałem się, że średniaki mają szansę na aktualizację zaledwie kilka miesięcy po swojej premierze rynkowej.

Teraz należałby pogratulować Samsungowi szybkiej reakcji, jednak póki co mówimy jedynie o rozpoczęciu testów. Do wydania stabilnego softu droga jeszcze długa. Są to oczywiście tylko moje przypuszczenia, a co za tym idzie finalny build może zagościć na pierwszych urządzeniach już za kilka tygodni.

Zastanawia mnie tylko jedno – jesteśmy świadkami pozytywnych zmian w polityce wydawniczej Samsunga, czy jedynie sprytnego zabiegu marketingowego mającego spopularyzować smartfony z linii A. Jak myślicie?

Źródło: SamMobile

Related posts

Leave a Comment