moto 750x300

Lollipop 5.1 na Moto X – oto zmiany jakie przyniesie

Zbliża się kolejny update najnowszego Androida. Motorola zamieściła u siebie listę spodziewanych zmian, a wiąże się to z tym, że Lollipop w tejże wersji ma zawitać niedługo na Moto X. Czego możemy oczekiwać?

 
moto 750x300
 
Najciekawiej zapowiada się coś, czego nie spodziewaliśmy się ujrzeć w urządzeniu Motoroli. Chodzi o blokadę, o której Google powiedziało, że będzie dostępna tylko na Nexusach. Tak więc w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu, ten zostanie zablokowany, a dostęp do niego będzie możliwy tylko po zalogowaniu przez konto Google’a. Z pewnością jest to jedna z ważniejszych funkcji, szczególnie teraz, gdy na telefonach trzymamy coraz więcej i coraz poważniejszych danych. Ciekawe jest też to, że takie zablokowanie odporne ma być na reset słuchawki do ustawień fabrycznych. Oczywiście potrzebne będzie do tego konto i ustawienie odpowiedniego zabezpieczenia, ale jest to bardzo ważny dodatek, który może okazać się czymś niezastąpionym.
Pozostałe zmiany nie są już tak przełomowe, ale warto wspomnieć chociażby o tym, że znacznej poprawie ma ulec redukcja szumów w aparacie (przy kiepskim oświetleniu), a przednia kamera Moto X doczeka się o wiele bardziej czułego wizjera. W dobie Selfi to przydatna opcja. Pojawi się również możliwość zmiany głośności powiadomień podczas odtwarzania multimediów. Będzie to możliwe dzięki niewielkiej ikonce, która po kliknięciu pozwoli na odpowiednią regulację. Równie szybko będzie też można zmienić punkt dostępu do Wi-Fi czy znaleźć sparowane urządzenie Bluetooth, a to za sprawą rozwijalnego menu.
W powiadomieniach mają pojawić się opcje, które zapobiegną sytuacji, gdzie opcja „nie przeszkadzać” sprawi, że przegapimy ustawiony alarm.  Spodziewany update ma także zlikwidować szereg bugów, które zostały zgłoszone przez użytkowników. Mają więc zniknąć problemy z Chromem czy Netflixem, gdzie dość często dochodziło do poważnych awarii. Problemy z Wi-Fi czy odblokowywaniem telefonu również mają przejść do prehistorii. Na ile obietnice Motoroli się spełnią, dowiem się już niedługo.
Źródło: androidpolice
Fot: jw., gsmarena

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...