loli 750x300 1

Lollipop z tendencją zwyżkową

Jak co miesiąc, Google opublikowało swój raport procentowy odnośnie udziałów poszczególnych systemów na rynku. I jak co miesiąc, nie dostaliśmy niczego zaskakującego. Lollipop powoli zajmuje znaczącą część tortu, ale do dominacji jeszcze bardzo daleko.

 
loli 750x300 1
Nie zdążył opaść kurz po konferencji Google I/O, na której Google zaprezentowało po raz pierwszy nowy system, oznaczony literą M, a już spekuluje się, że wyprze on Lollipopa. Zanim ten pojawił się pod swoją oficjalną nazwą, również ukrywał się pod jedną z liter alfabetu i oczywiście było to L. Widać więc, że Google trzyma się pewnej linii, przynajmniej, jeżeli spojrzymy na nazewnictwo. I choć nie wiadomo jaką nazwę otrzyma ostatecznie najnowszy Android, trzeba mieć nadzieję, że poradzi sobie lepiej niż jego poprzednik.
Wprawdzie notowania Lollipopa rosną z miesiąca na miesiąc, a użytkowników korzystających z tego oprogramowania ciągle przybywa, stale są to wartości śmiesznie małe. 12,4% dla systemu, który został wypuszczony już rok temu, mogą wyglądać na porażkę Google’a. Faktycznie, nie są oszałamiające, ale musimy spojrzeć na nie z odrobinę innej strony.
 
loli 750x300 2
Aktualizacje systemów do nowszych wersji w głównej mierze zależą od producentów sprzętów. Ile razy słyszeliśmy, że najnowszy smartfon będzie działał pod Lollipopem, a w rzeczywistości dostawaliśmy sprzęt z KitKatem? Ta wyglądała sytuacja chociażby z LG. Na aktualizację G2, mimo wcześniejszych zapewnień, klientom przyszło sporo poczekać. Nie każdy posiada też najnowszy model telefonu, a co za tym idzie, praktycznie skazany jest na poprzednią wersję Androida. Rzadko kiedy producenci dostosowują się do modeli, które już od dawna są na rynku. To wszystko po części może tłumaczyć kiepski wynik Lollipopa.
Taki stan rzeczy nie wróży też najlepiej testowanej właśnie wersji M. Tak długi „rozbieg” oprogramowania sprawi, że sytuacja za dwa lata będzie wyglądała identycznie jak dziś. Tylko zamiast KitKata, który obecnie ma 39,2% udziałów, będzie Lollipop, a sam KitKat zamieni się miejscami z Jelly Bean (37,4%).
Źródło: Android
Fot: jw.
________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...