You are here
Lumia 435 oraz 532 – nowości w ofercie Microsoftu News 

Lumia 435 oraz 532 – nowości w ofercie Microsoftu

Microsoft pokazał wczoraj dwa nowe modele, będące przedstawicielami klasy budżetowej. Niska cena nie oznacza w tym przypadku niestarannego wykonania konstrukcji czy istotnych braków w oprogramowaniu. Przeciwnie, bryła obydwu Lumii prezentuje się całkiem nieźle, zaś wybudowane w soft dodatki sprawią, że korzystanie z telefonu będzie przyjemniejsze.

Lumia532 DSIM

Zachęcający wstęp, prawda? Patrząc na kwoty, jakie przyjdzie nam zapłacić za wspomniane słuchawki, nie mogłem zacząć inaczej. Zważając na fakt „budżetowości” tychże Lumii, propozycja jest nader ciekawa. Świetne wykonanie, przyjemny dla oka design oraz najnowszy system operacyjny giganta z Redmond. Ja to kupuje, ale czy kupiłbym sam telefon?

Wątpię. Nie zrozumcie mnie źle. Jak na tę półkę cenową, zarówno jakość wykonania, jak i zastosowane podzespoły są jak najbardziej w porządku. Niestety, osoby o ciut większych niż minimalne wymaganiach będą tymi telefonami zwyczajnie zawiedzione. Jako że produkt jest skierowany do innej grupy – nie widzę w tym problemu.

Lumia435 DSIM

Lumia 435 to pierwszy model nowej linii 400. Znajdziemy w nim 4-calowy ekran LCD, prezentujący obraz w rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), co daje nam zagęszczenie ppi na poziomie 233. Za wydajność telefonu odpowiada dwurdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 200, taktowany zegarem 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

Zdjęcia wykonane 2 Mpix aparatem głównym (pozbawionym autofokusa) zapiszemy na 8 GB wbudowanej pamięci flash, którą za pomocą karty microSD możemy rozszerzyć o dodatkowe 128 GB.

Poniżej pozostała część konfiguracji:

  • Bluetooth 4.0
  • WiFi b/g/n
  • A-GPS
  • GLONASS
  • Bateria 1560 mAh
  • Waga 134,1 g
  • Wymiary 118,1 x 64,7 x 11,7 mm
Lumia435 Back Black

Lumia 532 nie różni się specjalnie od wyżej opisanego modelu. Producent zastosował tutaj  prawie bliźniaczą specyfikację techniczną, nie licząc dwóch szczegółów. Pierwszym jest lepszy 5 Mpix aparat, niestety w dalszym ciągu bez automatycznej ostrości oraz diody doświetlającej scenerię. Druga zmiana w stosunku do modelu 435 to błyszcząca obudowa. Według Microsoftu te dwa punkty są warte aż 80 złotych, gdyż taka rozbieżność cenowa dzieli modele ( Lumia 532 – 449 zł, Lumia 432 – 369 zł).

Patrząc na powyższe, można mieć pewne wątpliwości czy są to kwoty adekwatne do oferowanych przez telefony możliwości. Według mnie tak. Pamiętajmy, że hardware to nie wszystko. Liczą się także usługi, tudzież aplikacje będące wliczone w cenę produktu.

Zatem jaki „gratis” znajdziemy w Lumiach?

  • Przestrzeń w dysku OneDrive – 30 GB
  • Pakiet fotograficzny w postaci aplikacji Lumia Camera oraz Lumia Selfie
  • Pakiet Office

Niby niewiele, lecz spójrzmy na konkurencje. Czy w podobnej cenie oferuje więcej? Zapewniam was, że nie. Dlatego też uważam tytułowe smartfony za ciekawą propozycję dla niewymagającego usera.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment