lumiazapowiedź

Lumia 640 XL w naszych rękach

Telefony z Windows Phone na pokładzie nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Może dlatego też Microsoft postanowił skusić jakoś potencjalnych klientów i wypuścił Lumię 640 XL – phablet  z WP ze średniej półki cenowej.

lumiazapowiedź

Microsoft, chcąc mieć większą kontrolę nad swoim systemem, wykupił dział mobilny Nokii, który był głównym producentem urządzeń z Windows Phone. Czy to pomogło? Wydaje mi się, że tak. Ceny aparatów z WP spadły. Dobrym tego przykładem jest właśnie Lumia 640 XL LTE. Smartfon wyposażono w ekran o rozdzielczości 5,7-cala, ale tylko w rozdzielczości HD, co nie stanowi problemu, ponieważ głównie wyświetlane są nam prostokątne kafelki, dla których 720 p w zupełności wystarcza. Niestety, gorzej jest już z wnętrzem urządzenia. Phablet napędzany jest starym procesorem Snapdragon 400 taktowanym zegarem 1,2 GHz. Na pokładzie znajdziemy 1 GB pamięci operacyjnej, a wbudowany dysk ma 8 GB pojemności, jednak znaczną jego cześć zajmuje system operacyjny. XL-ka została wyposażona w dwa aparaty fotograficzne. Przedni o matrycy 5 milionów pikseli oraz tylny z 13 megapikselami. Na pokładzie znajdziemy najnowszy Windows Phone w wersji 8.1 z zagwarantowaną aktualizacją do Windowsa 10. Akumulator zasilający tego kolosa ma pojemność 3000 mAh, co spokojnie powinno wystarczyć nawet na dzień bardzo intensywnego użytkowania. Obudowana urządzenia wykonana jest z tworzyw dobrej jakości. Na froncie znajdziemy szkło Gorilla Glass 3, a z tyłu wymienialną plastikową klapkę, dostępną w kilku wersjach kolorystycznych.

Specyfikacja Lumii 640 XL LTE nie powala na kolana. Pamiętajmy jednak, że Windows Phone nie jest wymagający pod względem sprzętowym, tak jak Android. Podobnie jest w tym przypadku, podczas testów słabe jak na tę klasę podzespoły nie dokuczają. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że bardzo przyjemnie i łatwo korzysta się z wielkiego ekranu. Na pełną recenzję smartfonu zapraszam już pod koniec tygodnia. 

 

Dziękujemy firmie Microsoft za udostepnienie sprzętu do testów.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....