Lumia z Androidem – czyżby Microsoft w końcu docenił potęgę zielonego robota?

Jeśli wierzyć prognozom znanego z trafności przecieków użytkownika Twittera – @Evleaks, już niedługo na rynku może pojawić się smartfon Microsoftu z Androidem. Co ciekawe, nie mówimy tu o okrojonej wersji OS znanej z Nokii X, lecz o „pełnym” systemie, wraz z usługami Google.

NokiaAndroid750x300

Według źródła informacji, gigant z Redmond pracuje nad nowym urządzeniem z linii Lumia i nie będzie to smarfon pracujący pod kontrolą Windows Phone. Jeśli przeciek się potwierdzi, zastanawiający stanie się brak konsekwencji w nazewnictwie nowych słuchawek od Microsoftu. Seriia lumia była dotychczas kojarzona wyłącznie z mobilnymi kafelkami.

Wspomniany koncern posiada już w swojej ofercie smartfon z Androidem. Niestety, ten został w znacznym stopniu zmodyfikowany i pozbawiony dostępu do Google Play, przez co bardziej przypomina WP8. Ponadto specyfikacje telefonów z serii X są, delikatnie mówiąc słabe, nie wspominając już o ich ogólnej wydajności.

Wygląda na to, że Microsoft po raz kolejny zamierza „zaatakować” zielonego robota, przyjmując tym razem zgoła odmienną strategię. Możliwe, że nowa Lumia z Androidem należeć będzie do najwyższej półki cenowej, co zdaje się rozsądnym wyborem. AOSP (Android Open Source Project) w wydaniu firmy z Redmond na budżetowych słuchawkach zwyczajnie się nie sprawdził. Całkiem inaczej może być w przypadku flagowych urządzeń.

Czy wy bylibyście zainteresowani zakupem Nokii Lumii z Androidem? Podzielcie się z nami swoją opinią.

Źródła: Twitter, GSMArena.

Foto: ExtremeTech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...