Sony prezentuje Xperie C3 – smartfon dedykowany zdjęciom „Selfie”

Japoński producent zaprezentował dzisiaj nowy telefon z serii Xperia. Nie jest to „kolejny” średniak, a całkiem ciekawe urządzenie, w którym Sony wyeksponowało funkcje fotograficzne. Miłośnicy zdjęć „z rąsi” będą zachwyceni…

XperiaSelfie750x300

Sony Xperia C3, bo tak nazwano najnowszy produkt Japończyków, został wyposażony w 5.5-calowy ekran, wyświetlający obraz w rozdzielczości 720p, bliżej nieokreślony, czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon, taktowany zegarem 1.2 GHz oraz 1GB pamięci operacyjnej RAM. Użytkownik może zapisywać dane na 8GB pamięci flash lub na karcie microSD. Producent nie zapomniał umieścić w C3 najnowszych modułów łączności takich jak: WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0, DLNA oraz LTE, dzięki czemu smartfon staje się jeszcze atrakcyjniejszy.

1 Xperia C3 Group Colours Front-640x444

Specyfikacja prezentuje się przyzwoicie, lecz prawdziwym „hitem” okazuje się przedni 5Mpix aparat, który Sony stworzyło z myślą o użytkownikach zafascynowanych trendem „Selfie”. Miłośnicy tego rodzaju autoportretów w obawie o niską rozdzielczość zdjęć musieli ograniczać się do tylnego głównego aparatu. Z Xperią C3 problem ten nie występuje, zaś user otrzyma w „zestawie” szeroki kąt widzenia aparatu (80 stopni), diodę doświetlającą LED, mnóstwo dodatkowych filtrów oraz preinstalowane aplikacje fotograficzne (AR Effect, Portrait Retouch).

http://www.youtube.com/watch?v=YToio7g6hAw

Urządzenie trafi na rynek chiński już w przyszłym miesiącu. Kiedy zawita do Europy? Na to pytanie,  aktualnie odpowiedzi brak. Pozostaje mieć nadzieję, że czas oczekiwania nie będzie wydłużany w nieskończoność.

Źródła: Engadget, blogs.sonymobile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...