Lusterko samochodowe

Lusterko samochodowe Xiaomi? Poznajcie Mi Smart Rearview

W ofercie Xiaomi znajdziemy zarówno smartfony, komputery, akcesoria GSM, jak i rozwiązania smart home, a nawet pojazdy. Teraz do portfolio produktowego chińskiego producenta dołącza inteligentne lusterko samochodowe.

Lusterko samochodowe

Choć Mi Smart Rearview Mirror nie jest pierwszym tego typu samochodowym gadżetem, czuję, że to właśnie produkt Chińczyków zawojuje rynek. Trzeba oddać Xiaomi to, że potrafi sprawnie sprzedawać swoje wytwory. Innowacja, niskie ceny oraz szeroka, globalna dostępność urządzeń zdają się kluczem do sukcesu.

Inteligentne lusterko samochodowe

W kwestii samochodów jestem raczej konserwatywny. Staram się nie rozpraszać podczas jazdy w stopniu większym, niż jest to konieczne. Z tego też powodu, liczbę inteligentnego sprzętu w pojeździe ograniczyłem do smartfonu sparowanego z najważniejszymi urządzeniami. Patrząc na inteligentne lusterko samochodowe od Xiaomi, zaczynam zastanawiać się nad tym, czy nie warto czasem zrewidować swoich poglądów i rozważyć zmianę stanowiska.

Xiaomi Mi Smart RearView Mirror to nazwa nowego gadżetu chińskiego producenta, który idealnie sprawdzi się w przypadku dłuższych i krótszych podróży autem. W uproszczeniu mamy do czynienia ze smart lusterkiem samochodowym wyposażonym w wide orejestrator. Jeśli jednak przyjrzymy się uważniej możliwościom tytułowego produktu, odkryjemy jego prawdziwą wartość.

Lusterko samochodowe

Zbędny gadżet czy innowacyjne rozwiązanie?

Urządzenie otrzymało 6,86-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 480 pikseli. Na ekranie prezentowany jest przede wszystkim obraz z kamery, ale funkcjonalność Mi Smart RearView nie ogranicza się tylko do tego. Za pomocą interfejsu kafelkowego, przypominającego nieco Windows Phone 8, możemy przełączać się pomiędzy istotnymi funkcjami.

Nagrywanie Full HD sytuacji na drodze odbywa się przy pomocy kamery Sony IMX291 z matrycą CMOS o rozdzielczości 2 Mpix. Dzięki przysłonie o świetle f/1.8 i 150-stopniowemu kątowi widzenia możemy być pewni, że nie umknie nam żadne zdarzenie. Z najważniejszych funkcji oferowanych przez inteligentne lusterko samochodowe należy wymienić:

  • Obsługę głosową
  • FCW — ostrzeżenie przez zdarzeniem
  • LDW — ostrzeżenie o przypadkowej zmianie pasa
  • Automatyczne informowanie służb o wypadku
  • Obsługa radia oraz odtwarzacza muzycznego

Pytanie, czy klienci będą skłonni wydać na wspomniane udogodnienia kwotę 160 dolarów?

Źródło: Xiaomi

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...