Fortnite

Fortnite dla iOS — dla wszystkich za darmo!

Stało się. Epic Games, twórcy Fortnite zdecydowali się udostępnić niemal wszystkim użytkownikom smartfonów i tabletów z iOS mobilną odsłonę kapitalnej strzelanki z gatunku Battle Royale. Koniec z oczekiwaniem na zaproszenia, pora rozpocząć bitwę.

Fortnite

Obecnie na rynku mobilnych gier Battle Royale rządzą dwie produkcje. Tytułowy Fortnite jest niestety o krok za PUBG Mobile, czemu winna była ograniczona dostępność tytułu. Teraz kiedy tytuł trafił do prawie wszystkich użytkowników iOS, PUBG może nieco stracić na popularności. Warto jednak pamiętać, że gry, choć podobne, cechują się odmiennym podejściem do rozgrywki.

Fortnite na iOS

Epic Games poinformowało właśnie, że Fortnite w odsłonie mobilnej jest już dostępny dla użytkowników iOS. Wersja dla iPhone’ów i iPadów, w przeciwieństwie do desktopowej, jest całkowicie bezpłatna, a co za tym idzie, zabawą można cieszyć się bez wydawania złotówki. Dotychczas, chcąc dołączyć do gry, należało najpierw zdobyć odpowiednie zaproszenie, co nie było zadaniem łatwym.

Warto jednak pamiętać, o tym, że Fortnite nie zadziała na starszych urządzeniach takich jak iPhone 5s, 6 czy 6 Plus. Użytkownicy iPhone SE, 6S, 8 czy X nie mają się czego obawiać.

Fortnite czy PUBG?

Gry, choć podobne, oferują nieco inną zabawę. PUBG nastawione jest na powolne skradanie, planowanie i elementy strategiczne. Uświadczymy tutaj świetną, realistyczną grafikę oraz niemal rzeczywistą broń. Fortnite to nieco przerysowana sceneria, w której dynamika odnosi kluczową rolę. Jak widać, w zależności od preferencji każdy gracz ma możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie tytułu z gatunku Battle Royale.

O ile z PUBG w wersji mobilnej spędziłem co najmniej kilkanaście godzin, o tyle Fortnite Mobile kryje przede mną wiele tajemnic. Chcę jednak zwrócić uwagę na to, że sterowanie w drugiej ze wspomnianych przeze mnie gier wydaje się znacznie wygodniejsze. Testy pokażą, jak pierwsze wrażenia mają się do odczuć w dalszej perspektywie.

Choć wiadomość o większej dostępności Fortnite Mobile powinna cieszyć, informacja ma również gorzką stronę. Otóż tytułowa produkcja nie będzie na razie dostępna dla użytkowników smartfonów z Androidem. Małym pocieszeniem jest to, że producent nie wyklucza stworzenia takowej w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...