Mac Mini

Odświeżony Mac Mini oraz nowy MacBook Air. Wrzesień będzie piękny

Idzie nowe. Już we wrześniu poznamy nowe iPhone’y, po których premierze przyjdzie czas na komputery. Według redaktorów serwisu Bloomberg, w tym Marka Gurmana, Apple pokaże w październiku całkiem nowego MacBooka Air z ekranem Retina oraz stacjonarny sprzęt — Mac Mini na sterydach.

Mac Mini

MacBook Air oraz Mac Mini to linie, które nie doczekały się solidnego odświeżenia od lat. Co prawda do urządzeń trafiały pomniejsze nowości, ale ciężko nazwać to prawdziwym odświeżeniem. Tym razem ma być inaczej, sadownicy mają zmienić sposób myślenia o wspomnianych maszynach. Sprawdźmy, co na ich temat wiemy już teraz.

Mac Mini 2018

W ofercie Apple możemy znaleźć dwa typy komputerów ściśle desktopowych. Pierwszy to nieosiągalny dla wielu Mac Pro, drugim zaś jest Mac Mini. Drugi ze wspomnianych sprzętów w najtańszym wariancie kosztuje około 2 000 złotych, co jak na Apple jest ofertą niezwykle atrakcyjną. Problem w tym, że podzespoły weń wbudowane często okazują się niewystarczające do prac innych, niż przeglądanie sieci czy zadania biurowe. Niestety, czas płynął, a firma z Cupertino nie zapowiadała większych zmian we wspomnianej serii komputerów.

Zmieniło się to stosunkowo niedawno, kiedy przedstawiciele zapowiedzieli, że “Mini” to seria ważna dla klientów Apple i z pewnością nie zniknie ona z oferty. To był początek. Dziś wiemy już (za sprawą przecieków), że Apple pokaże nam odświeżoną wersję Mac Mini, która otrzyma znacznie lepsze podzespoły. Niestety, może oznaczać to również wyższą cenę. Jeśli Apple w tej kwestii wykaże się rozsądkiem, powrót świetności wspomnianych elektronicznych skrzynek będzie w zasadzie formalnością.

Nowy MacBook Air

Mac Mini

Druga nowość to MacBooka Air, w przypadku którego Apple zredukuje ramki otaczające wyświetlacz. Mało tego, komputer otrzyma lepszy niż dotychczas ekran. Prawdopodobnie będzie to Retina znana z droższych modeli. Sprzęt ma bazować na znanej konstrukcji, która zostanie delikatnie przeprojektowana. Tutaj również obawiam się kwestii cen. Obecnie Air można kupić za około 3 500 złotych. Jeśli koszt ten znacznie wzrośnie, atrakcyjność mobilnej jednostki od Apple spadnie.

Na oficjalne potwierdzenie doniesień będziemy musieli jednak zaczekać aż do października, czyli do samej konferencji.

Źródło: 9to5Mac

Grafika: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...