Mobilnego wiedźmina

CD Projekt stworzy mobilnego Wiedźmina? Na to wygląda

Grupa CD Projekt nabyła właśnie większościowy pakietu udziałów w spółce Spokko. Nowy “nabytek” będzie realizował ambitny projekt przeznaczony na urządzenia mobilne. Czyżby chodziło o mobilnego Wiedźmina?

Mobilnego wiedźmina

Wiedźmin to jedno z naszych gamingowych dóbr narodowych. Większość znanych mi osób kojarzy tytuł, który zbudował swoją potęgę na bazie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Seria książek o Wiedźminie wciągnęła mnie w świat Geralta z Rivii na długie tygodnie, co mogę powiedzieć również o grze na PC. Od dawna marzę o możliwości zakosztowania podobnej rozrywki na smartfonie. Całkiem możliwe, że już niebawem takową otrzymam.

Spokko szykuje mobilnego Wiedźmina?

Zapewne zauważyliście, że pojawia się tutaj wiele znaków zapytania. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Choć CD Projekt jest twórcą Wiedźmina, zaś spółka Spokko ma się zająć mocnym projektem mobilnym, nie musi to wcale oznaczać rozpoczęcia prac nad mobilną odsłoną przygód Geralta. Twórcy, bazując na swoim doświadczeniu, chcą stworzyć produkt mocno rozbudowany, co w świecie mobilnym nie jest takie oczywiste. W mojej i jak mniemam, nie tylko mojej opinii, jest wysoce prawdopodobnie, że efektem prac będzie moment, w którym ujrzymy mobilnego Wiedźmina.

To nie pierwszy raz, kiedy twórcy znanego tytułu próbują swoich sił w świecie mobilnym. Ba, często spotyka się produkcje multimplaformowe lub takie, które prędzej czy później doczekują się portów na Androida oraz iOS. Zakładając, że wspomniany Wiedźmin faktycznie powstanie, zastanawiam się tylko nad jednym. Jaki model zarobkowy przyjmie CD Projekt. Jednorazowa opłata? Reklamy? A może ordynarny system mikropłatności? To pokaże czas.

Źródło: Money.pl

Grafika: Pixabay

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...