Consumer Reports

Zamierzasz kupić nowego MacBooka Pro? Consumer Reports odradza

Nowe MacBooki Pro spotkały się z falą krytyki, co potwierdza opinia serwisu Consumer Reports. Co ciekawe, nie chodzi tutaj wyłączenie o nowy Touch Bar, a o kwestię wydajności baterii.

Consumer Reports

Consumer Reports

Serwis Consumer Reports odpowiada za doradztwo w doborze sprzętu. Co ciekawe na wyniki testów konsumenckich tegoż podmiotu wielokrotnie powołuje się samo Apple. Tym razem sadownicy nie mogą ot tak przyklasnąć z zachwytem i zgodzić się z opiniami CR. Wszystko przez feralnego MacBooka Pro.

Consumer Reports odradza zakup nowego komputera Apple

Stało się – ktoś w końcu postanowił utrzeć nosa gigantowi z Cupertino. Nie mówimy tutaj o bezpodstawnych oskarżeniach, ale o opinii, w myśl której nie powinniśmy rozważać zakupu najnowszego MacBooka Pro. Okazuje się bowiem, że sprzęt ten kompletni nie radzi sobie z zarządzeniem energią, zaś zapewnienia Apple o czasie pracy na jednym ładowaniu równym 10 godzinom możemy włożyć między bajki.

To jednak nie wszytko – wyniki uzyskane na tym samym egzemplarzu potrafiły skrajnie się od siebie różnić. Dla przykładu najtańszy MacBook Pro powalał na od 4 do 16 godzin ciągłej pracy. Przyznacie, że rozbieżność jest, delikatnie mówiąc – ogromna? Testy przeprowadzane były w ściśle określonych i izolowanych warunkach, dlatego teoretycznie powinny być miarodajne. Czy są takie w rzeczywistości? To nie jest takie jasne…

Wiarygodność Consumer Reports podana w wątpliwość

Od pewnego czasu CR pomawiane jest o nierzetelność przeprowadzanych testów. Oskarżenia w większości pochodzą od oburzonych blogerów tudzież użytkowników wylewających sieciowe frustracje. Czy do „bitwy” dołączy Apple? Wątpię, firmy już teraz współpracują w celu wyjaśnienia tak rozbieżnych wyników. Nic dziwnego – dotychczasowa „zgoda” może zostać zburzona przez niejasne statystyki, które zdają się prezentować losowe zachowanie komputera.

Jako ciekawostkę dodamy, iż podobne testy przeprowadzone przy użyciu przeglądarki Google Chrome, a nie Safari pozwoliły na uzyskanie zauważalne lepszych wyników czasu pracy baterii na jednym ładowaniu. Chrome oszczędniejszy od Safari? Tego nie spodziewał się chyba nikt i jak mniemam, jest to kolejny powód do ponownego zbadania procesu testowego.

Źródło: Consumer Report, Twitter, Apple

Dodaj komentarz

34 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Nie żałuj sobie. Wybierz telewizor 65 cali lub większy. To się opłaca

Samsung sprawdził, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się ceny telewizorów na polskim rynku. Wniosek...