You are here
Magia Amigi w Twojej przeglądarce internetowej News 

Magia Amigi w Twojej przeglądarce internetowej

Moda na gry retro nie słabnie i nie wygląda na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja miała się zmienić. Jeśli wychowaliście się na grach na Amigę, ucieszy Was informacja, że będziecie mogli ponownie w nie zagrać w przeglądarce internetowej.

Tak, dobrze widzicie. Chociaż moją Amigę 500 mam po dziś dzień, to pamiętam problemy znajomych z odpaleniem tytułów z tej platformy na PC. Tu jakiś problem z systemem Workbench, tam Mortal Kombat 2 zawieszał się przy drugim przeciwniku. Pewnie wielu z Was poddawało się wtedy i nie próbowało walczyć, by uruchomić ulubioną grę. Pozostawał zakup realnej „przyjaciółki” lub wspomnienia.

Na szczęście na pomoc graczom przyszło w tym tygodniu Internet Archive, publikując na swojej stronie ogromny zbiór oprogramowania na Amigę. Wśród około 10 tysięcy tytułów znajdziemy gry, programy i dema. Chociaż gracze znajdą tam takie tytuły jak R-Type, Double Dragon czy Bubble Bobble, to dziwi brak Cannon Fodder czy The Secret of Monkey Island. Pierwszy z tytułów cieszy się w Polsce niezwykłą popularnością, a jego twórca, Jon „Jops” Harre, zapraszany jest co roku na jedną z imprez branżowych, które odbywają się w Warszawie. No cóż, miejmy nadzieję, że brakujące klasyki trafią niebawem do kolekcji.

Trzeba pamiętać, że korzystając z oprogramowania z Internet Archive można napotkać na pewne niedogodności. Programy, dema i gry mają bowiem swoje lata. Udostępnienie kolekcji z Amigi to ukłon internetowego archiwum w stronę jej miłośników oraz osób, które wychowywały się tą platformą. Dla młodszych graczy jest to ogromna szansa na to, by we własnej przeglądarce internetowej poznawać historię przemysłu gier wideo. Commodore Amiga nie wytrzymała dominacji na rynku komputerów PC i Macintosh i od 1994 roku zaczął pokrywać ją kurz, a sama platforma przeszła w zapomnienie. W 2016 roku ponownie ma szansę uwieść graczy i zdobyć ich serca, a wszystko to dzięki kolorowej grafice i muzyce, która po dziś dzień pobrzmiewa w uszach miłośników Amigi.

Młody graczu, daj szansę temu komputerowi, a Ty, graczu bardziej doświadczony, wiesz dobrze, co masz robić. 

Źródło informacji: Internet Archive

______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment