You are here
Malutki Atom, a już ma aktualizacje, której nie mają niektóre flagowce artykuły News 

Malutki Atom, a już ma aktualizacje, której nie mają niektóre flagowce

Często nasz codzienny telefon nie sprawdza się w czasie, gdy wybieramy się na siłownię, pobiegać czy popływać. Zwyczajnie jego wielkość zaczyna wtedy przeszkadzać. Smartfon, który ma niecałe 10 centymetrów wysokościv wydaje się być czymś totalnie niepraktycznym, ale malutki Atom zdaje się temu przeczyć. No i działa już na najnowszym Androidzie.

Unihertz Atom

Unihertz to firma, która nie jest jeszcze przesadnie znana, ale ma na swoim koncie już taki produkt jak Jelly. Ich niewielki smartfon został sfinansowany za pomocą Kickstartera, a kolejny projekt także zawitał na platformę. I z założonych 50 tysięcy dolarów, których potrzebowali twórcy, zdążono zebrać do tej pory ponad pół miliona. Co więcej, potrzebowano na to tylko 60 sekund! Przyjrzyjmy się z bliska temu niezwykłemu sprzętowi.

Malutki Atom

Jak sama nazwa wskazuje, malutki Atom faktycznie jest bardzo minimalistyczną wersją smartfona. Jego wysokość to zaledwie 96 mm, szerokość 45 mm, a grubość 18 mm. Największą wartością wydaje się być nie tylko wielkość urządzenia, ale także to, jak przygotowano je do użytkowania w ciężkich warunkach. Atom ma normę IP68, czyli bez problemu możemy z nim pływać, a wizyta w piaskownicy nie wyrządzi mu krzywdy. Dodajmy do tego wytrzymałą, gumową obudowę i dostajemy smartfona, którego ze spokojną głową zabierzemy ze sobą na górską wycieczkę. Szczególnie, że zmieści się on do kieszeni spodni (tej najmniejszej).

Atom kompatybilny jest z sieciami 4G, a jego specyfikacja jest naprawdę przyzwoita. Wewnątrz znajduje się ośmiordzeniowy procesor (nie podano niestety jaki), a jego pracę wspiera 4GB RAM. Na dane przeznaczono 64GB. Znalazło się także miejsce na kamerę 16 Mpix, którą ponoć można będzie nagrywać pod wodą. Aparat do selfie ma 8 Mpix, a jakby tego było mało, Atom ma także funkcję NFC, naładujemy go za pomocą złącza USB Type-C, a na przedzie urządzenia jest czytnik linii papilarnych. Niektóre smartfony ze średniej półki cenowej mają problem, by pomieścić wszystko z powyższych.

Malutki Atom

Smartfon dla sportowca

Zastosowanie Atom’a jako drugiego telefonu, wydaję się idealnym rozwiązaniem. Wybierając się na wycieczkę, gdzie najważniejsze dla nas będzie to, by ograniczyć ilość niesionego ze sobą sprzętu, urządzenie może sprawdzić się znakomicie. Wyświetlacz ma przekątną 2,45 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości 240×432 px. Nie musimy się także martwić o to, że nie sprawdzimy na nim maila, bo na start dostajemy przygotowane przez Unihertz najpopularniejsze aplikacje (Chrome, Maps, GMail). Możemy zaprogramować jeden z przycisków na obudowie tak, by włączał od razu wybraną przez nas aplikację.

Ważne jest to, że Unihertz nie zapomniało o tym, by sprzęt działał na najnowszej wersji systemu Android. Często zdarza się, że producenci pomijają ten drażliwy temat, ale tutaj Android Oreo 8.1 czeka na klientów już na start. Pierwsze modele Atom mają trafić w ręce klientów w październiku tego roku, a cena urządzenia to 219 dolarów przez platformę Kickstarter. I tak, smartfona można zamówić z dostawą do Europy.

Nowe smartfony, niekoniecznie tak małe jak Atom, znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: Kickstarter

Related posts

2 thoughts on “Malutki Atom, a już ma aktualizacje, której nie mają niektóre flagowce

Leave a Comment