Mapy Google

Mapy Google z dużą zmianą pozwalającą jeszcze skuteczniej odkrywać miejsca w okolicy

Aplikacja Mapy Google dla systemów Android oraz iOS doczekała się potężnego odświeżenia. Poza zmienioną szatą graficzną użytkownicy dostaną do dyspozycji pakiet przydatnych funkcji, z których grzechem byłoby nie skorzystać.

Mapy Google

Większość nowości poznaliśmy przy okazji tegorocznej konferencji Google I/O, na której to gigant z Mountain View opowiadał o zmianach w portfolio produktowym i usługowym. Podczas Keynote zapowiedziano odświeżenie interfejsu Map Google oraz wyposażenie ich w nowości. Dziś, rzeczona aktualizacja trafia do użytkowników iPhone’ów i smartfonów z Androidem.

Odświeżone Mapy Google z nową zakładką Odkrywaj

Pierwsze, co rzuca się w oczy po zaktualizowaniu aplikacji do najnowszej wersji, to odświeżony interfejs. Apka wykorzystuje teraz obłe kształty oraz przyjemne dla oka przejścia. Kanciasta stylistyka odchodzi w zapomnienie. Wygodniejszy w odbiorze design to nie wszystko, co zaserwowało nam Google.

Gigant zaprojektował na nowo panel “Okrywaj”, z poziomu którego mogliśmy już wcześniej wyszukiwać interesujące miejsca oraz zasięgać o nich opinii. Poza standardową segregacją punktów, w aplikacji pojawiły się kategorie takie jak “romantyczne miejsca”, “restauracje dla grup”, czy “miejsca z parkingiem dla niepełnosprawnych”. Miła zmiana, ale najciekawiej prezentują się generowanie na bazie naszych “doświadczeń i ocen” listy miejsc poleconych przez “smakoszy”. Możemy odwiedzać każde z miejsc osobno, odznaczając wizytę lub pominąć dowolną liczbę punktów.

Mapy Google

Dla ciebie

Zakładka “For you”, na którą, nie ukrywam, czekałem najmocniej, nie została udostępniona Polakom. Z jej możliwości mogą korzystać jedynie mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Japonii oraz USA.

Z poziomu zakładki użytkownik może dowiedzieć się o wydarzeniach w okolicy, które mogłyby mu się spodobać. Mało tego — Google sam zasugeruje odwiedzenie nowootwartej okolicznej kafejki. Szkoda, że na tę funkcję przyjdzie nam poczekać bliżej nieokreślony czas. Warto jednak przygotować się do jej wdrożenia i już dziś zakupić jeden ze smartfonów dostępnych w naszej sieci sprzedaży.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...