You are here
macOS Mojave dostępny dla wszystkich chętnych artykuły News 

macOS Mojave dostępny dla wszystkich chętnych

Po udostępnieniu iOS 12 w formie publicznej bety użytkownicy komputerów Apple czekali na pojawienie się macOS Mojave w kanale Public Beta. Sadownicy postanowili nie zwlekać, dzięki czemu chętni użytkownicy komputerów Mac mogą już dziś rozpocząć testy macOS 10.14.

macOS Mojave

Choć obcowanie z wersjami rozwojowymi systemów operacyjnych wiąże się z ryzykiem występowania awarii oraz błędów, gros użytkowników z uśmiechem na ustach rejestruje się w programach testowych. Czyżby bycie królikiem doświadczalnym koncernu wiązało się z ogromnym prestiżem lub uczuciem szczęścia? Możliwe. Niemniej, jeśli wy również zdecydujecie się dołączyć do grona testerów świeżynek sofware’owych Apple takich jak iOS 12 czy macOS 10.14, musicie mieć na uwadze konieczność zabezpieczenia się i wykonania kopii zapasowej. Czy macOS Mojave jest tego wart?

macOS Mojave dla wszystkich, prawie

Zacznijmy od informacji o tym, kto może dołączyć do programu publicznych testów Apple, do którego dostęp jest oczywiście darmowy. W przypadku użytkowników komputerów Mac koniecznie jest posiadanie sprzętu takiego jak:

  • iMac, Mac Mini, MacBook Pro oraz MacBook Air od 2012 roku wzwyż
  • MacBook od 2015 roku wzwyż
  • iMac Pro 2017

Jak widać, mówimy o licznej grupie userów, którzy po dołączeniu do programu Public Beta i pobraniu profilu Beta Access Utility otrzymają dostęp do ficzerów macOS Mojave.

Co nowego w Mojave?

Zmian jest wiele. O najważniejszych możecie przeczytać w naszym wcześniejszym wpisie. Dziś przypomnę jedynie te, którymi najmocniej chwalił się gigant z Mountain View.

Użytkownicy macOS będą mogli uruchamiać system w ciemnej wersji kolorystycznej. Dark Mode sprzyja pracy kreatywnej, co widoczne jest w aplikacjach dla profesjonalistów (np. grafików i montażystów wideo). Sensownym rozwiązaniem są Stosy, które posegregują pliki porozrzucane na biurku komputera. Całkiem ciekawe zapowiada się także możliwość wykonania dokładniejszych niż dotychczas Zrzutów Ekranowych. To jednak nie wszystko, co przygotował dla swoich użytkowników Tim Cook. W macOS Mojave zagoszczą także:

  • Dynamiczne biurko — zmiana kolorystyki tapety w zależności od pory dnia
  • Szybkie akcje w Finderze
  • Continuity Camera
  • Aplikacje — News, Giełda, Dom oraz Notatki Głosowe
  • Safari z opcją wyłączenia śledzenia przez wtyczki społecznościowe
  • Nowy Mac App Store
  • Odświeżony Finder

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment