Mapy Microsoft Slide

Mapy Kibicowskie, czyli kto komu kibicuje na Euro 2016?

Mecz Polska-Irlandia Północna, czyli spotkanie inaugurujące zmagania biało-czerwonych w „Mistrzostwach Europy” w piłce nożnej we Francji rozgrzał kibiców nie tylko na stadionie w Nicei czy przed telewizorami, ale także w Internecie. „Microsoft” udostępnił heatmapę nastrojów kibicowskich, z której dowiemy się, jak rozkładały się sympatie internautów z poszczególnych krajów.

Mapy Microsoft Slide

Mecz Polska-Irlandia Północna rozegrany w ramach turnieju piłkarskiego „Euro 2016” wzbudził wiele emocji wśród kibiców na stadionie w Nicei, zgromadzonych przed telewizorami czy tych, którzy dawali wyraz swojej sympatii do poszczególnych drużyn w internecie. Dzięki analitykom koncernu „Microsoft” z oddziału „Bing”, którzy udostępnili mapy kibicowskie z ostatniego występu Polaków, dowiedzieliśmy się, że Lewandowskiego i spółkę w walce o zwycięstwo wspierał niemal cały „Stary Kontynent”.

Największe grono sympatyków polskiej reprezentacji odnotowano w Niemczech i właśnie tam grupa internautów wspierających nasz zespół w social mediach oraz forach internetowych była najliczniejsza. Na takie wyniki miało zapewne wpływ to, iż wielu naszych rodaków grało, bądź nadal gra w niemieckiej „Bundeslidze” – wśród nich znajdują się: Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski czy Łukasz Piszczek.

Innym krajem, w którym to za polskich zawodników kibice najmocniej trzymali kciuki była słoneczna Italia Zawdzięczyć to możemy Wojciechowi Szczęsnemu, który na co dzień broni barw „AS Romy” oraz Kamilowi Glikowi, pełniącemu funkcję kapitana w zespole „Torino FC”.

Mapy Microsoft Screen

Odpowiednie wsparcie zgotowała nam również Polonia zamieszkująca Londyn oraz Dublin, choć to właśnie Wielka Brytania okazała się jedynym państwem w Europie, w którym zdecydowaną przewagę osiągnęli fani reprezentacji Irlandii Północnej.

Gigant z Redmond wykorzystując analitykę danych (Big Data), uczenie maszynowe (machine learning) oraz możliwości inteligentnej chmury obliczeniowej „Azure” dla miłośników footballu przygotował również drugą inicjatywę w postaci prognozy wyników spotkań grupowych oraz fazy play-off. Niestety dla Polaków nie mamy najlepszych wieści. Jeśli chcecie wiedzieć, na którym miejscu w grupie według amerykańskiego koncernu zakończy turniej nasza reprezentacja oraz, która drużyna wzniesie do góry puchar Europy, zapraszam pod ten adres.

Natomiast mapę nastrojów kibicowskich w Europie podczas meczu Polska-Irlandia Północna stworzoną przez analityków z zespołu „Bing” w „Microsoft” obejrzycie, udając się w to miejsce.

Źródło: Microsoft

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...