Mario Kart 8 – europejska premiera zręcznościowych wyścigów od Nintendo

Wczoraj swoją światową premierę miały zręcznościowe wyścigi od Nintendo, dziś z kolej w tytuł zagrać mogą gracze z Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Mario Kart 8, mimo ósemki w tytule jest jedenastą grą z produkowanej przez Nintendo serii Mario Kart, której początki sięgają zamierzchłych czasów konsoli SNES. Najnowsza produkcja wydana została na Wii U. Mario Kart to zręcznościowe wyścigi, w których za sterami swoich bolidów zasiadają bohaterowie produkcji japońskiej firmy.

W najnowszej wersji powrócą wehikuły, które pojawiły się w poprzednich odsłonach serii: motocykle i szybowce. Te pierwsze znane są z Mario Kart Wii, a ostanie z siódmej odsłony wyścigów z Mario w nazwie. Z obu tych gier zapożyczono również możliwość wykonywania w powietrzu akrobacji oraz wyścigi pod wodą. Na trasie rozsiane są power-upy, w postaci różnego rodzaju znajdziek. Mają one na celu dogonienie lub pozostawienie w tyle naszych oponentów. Oprócz wspomnianych power-upów znajdziemy także monety, działające na podobnej zasadzie, jak w Super Mario Kart, gdzie pojawiły się po raz pierwszy. Gdy uda nam się taką monetę „zebrać” nasz pojazd przyspieszy – im więcej ich skolekcjonujemy, tym bardziej się rozpędzimy.

Nowe elementy rozgrywki

Nowością, której próżno szukać w poprzednich produkcjach są natomiast wyścigi antygrawitacyjne. Od teraz pojazdy mogą poruszać się po ścianach oraz suficie, dzięki czemu projektanci pozwolili sobie na stworzenie „zakręconych” tras.

Trójwymiarowa grafika przedstawia podobną stylistykę, jaką znamy z wcześniejszych części gry, wzbogacona została jednak o możliwości oferowane przez konsolę Wii U. Najnowsze dziecko Nintendo pozwala teraz na skupienie się nad takimi szczegółami jak np. automatyczne zapalanie się przednich świateł pojazdów, gdy te przejeżdżają przez ciemniejsze odcinki trasy. Istotnym punktem jest, też to, że gra działa z szybkością 60 klatek na sekundę.

Nie jeden, lecz wielu…

Jednym z ważniejszych, jeśli nie najistotniejszym elementem serii Mario Kart jest tryb multiplayer. W rozgrywce uczestniczyć może do 12 osób, grających przez Internet , natomiast w sieci lokalnej w trybie „split screen” (podzielony ekran) jednocześnie bawić się może do 4 graczy.. Ponadto Mario Kart 8 oferuje funkcjonalność „Mario Kart TV”, która to umożliwia graczom używanie sieci społecznościowej „Miiverse”, aby dzielić się własnymi filmikami z gry oraz umieszczać komentarze pod materiałami przesłanymi przez pozostałych użytkowników.

Darmowe prezenty

Japończycy do każdego egzemplarza Mario Kart 8 dostaną za darmo dodatkową zawartość DLC, w postaci nowego samochodu marki Mercedes Benz GLA. Niewykluczone jednak, że owa dodatkowa paczka trafi również do graczy z pozostałych części globu. Z owocami współpracy Nintendo z firmą motoryzacyjną rodem z Niemiec możecie się zapoznać poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=UkEEzVNsBzI

Na fanów BIG N oraz wąsatego hydraulika z Polski, także czekają atrakcje. Otóż w przypadku zakupu gry Mario Kart 8, nabywcy będą mogli zarejestrować dołączony do gry kod Nintendo PLN, który umożliwia pobranie gratisowej drugiej produkcji. Rejestracji dokonać trzeba tutaj, w okresie od 30 maja (od godz. 10:00) do 31 lipca (do godz. 23:59). Kod na darmowy tytuł klienci z naszego kraju dostaną najpóźniej do 31 sierpnia 2014 roku. (do godz. 23:59). Oferta promocyjna w ramach akcji “Mario Kart 8 plus bonusowa gra za darmo” dotyczy również zakupionej wersji gry Mario Kart 8 Limited Edition oraz Mario Kart 8 Premium Pack – Special Edition, pakietu specjalnego, który zawiera najnowszą grę z serii Mario Kart wraz z konsolą Wii U.

Lista bonusowych gier przedstawia się następująco:

  • NintendoLand,
  • New Super Mario Bros. U,
  • Monster Hunter 3 Ultimate (wersja Wii U),
  • GAME & WARIO,
  • Pikmin 3,
  • The Wonderful 101,
  • The Legend of Zelda: The Wind Waker HD,
  • Sonic Lost World (wersja Wii U),
  • Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games,
  • Wii Party U.

Więcej informacji znajdziecie na polskiej stronie Nintendo, natomiast zakupów dokonać możecie w naszym sklepie internetowym, gdzie zaoferowaliśmy wam wszystkie możliwe warianty Mario Kart 8 w najatrakcyjniejszych cenach na polskim rynku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...